Ali Fuad Başgil Kitap Kahve Açıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ali Fuad Başgil Kitap Kahve Açıldı!
07.03.2019 09:19:29

 

Ali Fuad Başgil Kitap Kahve Açıldı!

Ensar Vakfı Samsun Şubesi'nin, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirdiği “Ali Fuad Başgil Kitap Kahve”nin açılış töreni; Samsun Valisi Osman Kaymak, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri Feyzullah Kıyıklık ve Recep Çalık, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Atakum ilçesi Körfez Mahallesi Üniversite Tramvay Durağı'nın karşısında yer alan kitap kahvenin açılış programı, Doç. Dr. Mustafa Kara’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılışın ilk konuşmasını gerçekleştiren Ensar Vakfı Samsun Şube Başkanı Hüseyin Peker ile Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader eğitim-öğretime katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile 23 ve 24. Dönem İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ise “Ali Fuad Başgil Kitap Kahve” projesi için hayırlı olsun dileklerini iletti.

Son olarak söz alan Vali Osman Kaymak da hayırlı olsun temennisinde bulunduğu konuşmasında “Bu kafelere gelerek kitaplardan faydalanacak, millî ve manevi değerleri gelişmiş bir gençliğin yetişmesini arzuluyoruz. Burasının amacına ulaşarak ilimize katkı sağlayacağını düşünüyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Açılış, OMÜ İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Hayrettin Öztürk’ün ettiği dualarla gerçekleşti.

​Ensar Vakfı Samsun Atakum ilçesi Ali Fuad Başgil Kitap Kahve
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER