Almanya Seçimlerinde Erdoğan Afişi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Almanya Seçimlerinde Erdoğan Afişi
07.09.2017 13:20:14

 

Almanya Seçimlerinde Erdoğan Afişi

​Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye düşmanı partilere oy vermeyin” çağrısı sonrası Almanya sokaklarında seçim afişleri asıldı.

Almanya 24 Eylül’de sandık başına gidiyor. Seçimde Angela Merkel’in Hristiyan Demokrat Birliği’yle (CDU) Martin Schulz’un Sosyal Demokrat Parti’si (SPD) favori partiler.

Göçmenlerin kurduğu Alman Demokratlar Birliği (Allianz Deutscher Demokraten / AD-D) ise seçim çalışmaları kapsamında farklı bir yol tercih etti.

Parti, Erdoğan’ın seçimlere yönelik “Türkiye düşmanı partilere sakın ha oy vermeyiniz. Türkiye dostu olanlarla beraber olun. küçük partiymiş falan buna da bakmayın, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim” konuşmasını afişlere bastırdı. Ayrıca bir de propaganda videosu hazırlatıldı.

TÜRKLERİN SOKAKLARINA ASILI

Afişler, Türklerin yoğun olduğu Duisburg sokaklarına asıldı.

Alman Demokratlar Birliği Duisburg İl Başkan Yardımcısı Muhammed Bozkurt, kampanyalarına dair şunları anlattı: “Cumhurbaşkanımızın fotoğrafının yer aldığı afiş, partimizin genel merkezi tarafından alınan kararla hazırlanmıştır. Biz de yerelde seçmene ulaşabilmek için sokaklara dağıtıyoruz. Afişte yer alan sözler de, birebir cumhurbaşkanının ifadeleridir.”

DHA

Almanya Angela Merkel Martin Schulz Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert