Anadolu Ajansı’nın haber dili adayı zor durumda bırakıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Anadolu Ajansı’nın haber dili adayı zor durumda bırakıyor
07.12.2018 15:28:44

 

Anadolu Ajansı’nın haber dili adayı zor durumda bırakıyor

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ile Anadolu Ajansı Bölge Müdürü İsa Sansar'ı ziyaret etti.

Anadolu Ajansı ziyareti ziyaret haberini abonelerine, “mutlu insanların olduğu bir şehir yaratacağız” başlığıyla servis etti.

Türkiye genelinde bütün medya, haberi aynı başlıkla yayınladı.

Bilindiği gibi, sadece Allah’a mahsus olan yaratmak fiili insanlar için kullanılmıyor. Ne var ki, Anadolu Ajansı’nın haber dili bu gerçeği idrak etmekten uzak bir şekilde kurgulanmış.

Anadolu Ajansı’nın eski Türkiye’nin haber dilini AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı için kullanmış olması tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası Etkinliği'nde, “İnsanlık tarihi yeninin peşinde koşmanın tarihidir. Bu bakımdan inovasyon insanlık tarihi ile eşittir desek yeridir. Mükemmel olan sadece yüce yaratıcıdır. Yaratmak elbette sadece Allah'a mahsustur. Bize düşen kendi kabiliyetimizde çalışmak ve en iyisini elde etmeyi ummaktır” demişti.

Anadolu Ajansı muhafazakar haber dilini ıskalayarak haberi abonelerine şu şekilde servis etti;

Belediyeciliği alışılagelen belediyecilikten daha farklı olarak kalkınmaya, sektörleri destekleyen ve potansiyeli değerlendiren bir konuma getirmeyi planladıklarını aktaran Demir, şöyle devam etti. "Hem şehri kalkındıracağız hem de Türkiye'nin kalkınmasını katkı verecek projeler üreteceğiz. Birikimimizi, AK Parti'nin belediyecilik anlayışı bir araya getireceğiz. Birlik ve beraberlik içinde bir sinerji oluşturacağız. Şehrimizin gelecekte nereye varacağını şimdiden planlayan, bunları projelendiren ve bunları hayata geçiren bir yönetim anlayışı içinde olacağız."

Demir, AK Parti belediyeciliğinin gönüllere hitap ettiğine değinerek, "Gönüllere hitap, akıllara hitap için şehirde yaşayan insanlarımızın refahını en üst düzeye çıkaracak ve mutlu insanların olduğu bir şehir yaratacağız. Zaten bizim önceliğimiz gönüllere hitap eden, gönüllerde taht kuran bir belediyeciliktir." değerlendirmesinde bulundu.

​AK Parti Samsun Mustafa Demir Samsun Büyükşehir Anadolu Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER