Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi 13. Uluslararası MEB robot yarışmasında 9. Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi 13. Uluslararası MEB robot yarışmasında 9. Oldu
13.04.2019 14:21:13

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi 13. Uluslararası MEB robot yarışmasında 9. Oldu

13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasına katılan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, 188 takım arasından 9. Olarak büyük bir başarı gösterdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurtuluşun 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yarışmaya, Türkiye'nin yanı sıra Tunus, Gürcistan, Ukrayna, Lübnan, Bangladeş, Bosna Hersek, Gambiya, İran, Zambiya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Pakistan, Yemen, Kazakistan, Cezayir, Romanya, Turks ve Caicos Adaları'ndaki 878 kurumdan 5 bin 999 yarışmacıya ait 3 bin 848 robot katıldı.

Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nda gerçekleşen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında 3 gün boyunca  ter döken Atakum Anadolu İHL  Robot Takımı öğrencileri, "Mini Sumo" ve "Tasarla Çalıştır" kategorilerinde 4 takım olarak katılım sağladı. Yarışmacılarının çoğunu üniversite ile Mesleki Teknik Eğitim Elektrik-Elektronik-Bilişim öğrencilerinin oluşturduğu yarışmanın Tasarla Çalıştır kategorisinin katılımcısı 188 takım arasında okulumuz Atakum Anadolu İHL-1 takımı eleme sınavında tüm zorlu rakipleri arasında 1. ile aynı puanı paylaştı ve sadece 40 saniye farkla 2. olmayı başardı. 2. gün yapılan tasarlama ve kodlama bölümünü de başarıyla tamamladı. Turnuvanın son günü juriden aldığımız puanlarla genel sıralamada 188 takım arasında 9. olarak büyük bir başarıya imza attı.

Atakum Anadolu İHL Robot Takımı ilk defa katıldığı Mini Sumo Kategorisinde de 4. tura yükselmeyi başardı. Yarışmayı ve öğrencilerin başarısını değerlendiren Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Robot Takımı Danışmanı ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Tuzcu “ Robotik ve Kodlama alında da iddialı olduğunu gösteren okulumuz öğrencileri bizleri ülkemiz geleceği adına mutlu etmişlerdir. Okulumuzun ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Robot Yarışmasın Atakum Anadolu İHL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER