Babacan’ın Usta Kriptosu Erhan Usta İP'e geçiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Babacan’ın Usta Kriptosu Erhan Usta İP'e geçiyor!
20.01.2019 09:44:53

 

Babacan’ın Usta Kriptosu Erhan Usta İP'e geçiyor!

EYT’lileri provoke eden, “Cumhur İttifakı vazgeçilmez değildir” diyen Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, şimdi de İyi Parti’nin ‘Samsun adayı’ olmaya hazırlanıyor.

FETÖ ile mücadele kapsamında hükümetten uzaklaştırılan Ali Babacan’ın müsteşarı Erhan Usta’nın MHP ile AK Parti’nin arasını açmaya çalıştığı iddia edildi.

MHP’den ihraç edilen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın İyi Parti’ye geçmesi bekleniyor. Usta, İyi Parti’ye katılmaya sıcak baktığı açıklamaları yaparak; aslında MHP ile AK Parti’nin arasını açmaya çalıştığını ifşa etti. Daha önce ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ ile ilgili provokatif açıklamalar yaparak AK Parti’yi zor duruma düşüren Usta, MHP’de ‘yönetim boşluğu’ olduğu algısı da ortaya çıkarmıştı. Hükümet, spekülatif dış saldırıları ile boğuşurken; 6,3 milyon kişi için ‘emeklilik’ isteyen Usta, zor durumdaki ekonomik veriler için 750 milyar Lira’lık yeni bir yük çıkarmaya kast etmişti. Cumhur İttifakı’nın bozulmasına yol açan Usta’nın Meclis’teki EYT teklifi, geçmişiyle ilgili de soruşturma çıkardı. Usta’nın uzun yıllar Ali Babacan’ın müsteşarı olarak görev aldığı, MHP’ye ise bir proje olarak girdiği ifade edildi.

SAMSUN ADAYI OLACAK

Ali Babacan’ın AK Parti ile arası FETÖ mücadelesi sonrası ayrılmıştı. Babacan’ın en yakın adamlarından biri olduğu belirtilen Erhan Usta, EYT’ten sonraki hamlesiyle yine ittifak birlikteliğini hedef almıştı. Bir aylık ayrılık sonunda yeniden bir araya gelen Cumhur İttifakı için Usta, “Olmazsa olmaz değil. Jest ile rest arasında bir harf fark vardır” diyerek yeniden partiler üstü birlikteliği dinamitlemeye kalkmıştı. Adeta MHP’nin içinde bir Truva atı olarak görev yapan Usta, bu defa Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından Disiplin Kurulu’na verilmişti.

EYT provokasyonu sonrası ‘grup başkanvekilliği’ görevinden uzaklaştırılan Usta, ittifak sözlerinin ardından MHP’den kesin şekilde ihraç edilmişti. Erhan Usta’nın İyi Parti ile 31 Mart Yerel Seçimleri’nde büyükşehir belediyesi için hazırlık yapması, gerçek niyetini de ortaya çıkardı.

Diriliş Postası

erhan usta iyi parti samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
murat     0000-00-00 vekilimizin hakkımızı arması suçmu vekilimizin yanındayız
Mehmet Baki     2019-01-21 Erhan Usta bir Samsun siyasetçisi ve bu şehrin yetiştirmiş evladıdır.Yazdıklarınız ise yanlış.İddia makamı mısınız ki siz?Gazetecilik yapın.
Zatımuhterem     2019-01-21 Ülkemiz her taraftan kuşatılmıştır. Bunun için CUMHUR İTTİFAKI gerekliydi. Ama sayın Erhan USTA bunu anlamamış. Sayın Devlet Bahçeli' nin dediği gibi bizim için o veya bu belediyeyi almak değil, ülkenin bekası için birliktelik şart.
Ozan     0000-00-00 Erhan usta ne zaman MHP ye geçmiş nasıl geçmiş araştırın ne 17-25 i atmayın ya Cumhurbaşkanı istemedi babacanın gözdesiydi makam verilmedi diye ayrıldı araştırın kardeşim ekonominin patronuyken niye eyt illerle ilgili tekbir hamlesi yok ??şimdi mi eyt lileri düşünür oldu ?
Misafir     0000-00-00 Herkes sandıkta sorsun hesabını. insanlara çamur atmayalım. Seviyeyi de düşürmeyelim.
İhsan Namlı     2019-01-20 Yalan yazıyorsunuz Babacan 17 25 rezaletini içine sindiremediğinden aytıldı.Akp dümen suyunu girmeyen kim varsa ya terörist ya vatan haini ya da fetöcü.
GALERİLER