Başkan Taşçı: Demokrasi Tarihinin En Büyük Destanı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Taşçı: Demokrasi Tarihinin En Büyük Destanı
12.07.2017 09:11:45

 

Başkan Taşçı: Demokrasi Tarihinin En Büyük Destanı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen Şehitlik ziyareti programına katılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Milletimizin iradesine, bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine karşı düzenlenen hain darbe girişimini lanetliyor, milletimizin bu alçak girişime karşı göstermiş olduğu direnişi şükranla anıyoruz” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anma programlarının birinci gününde Samsun’da düzenlenen Şehitlik ziyaretleri programına katılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Asker kılığına girmiş hainlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütünlüğüne kastettiği o geceyi asla unutmayacağız. Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını duyar duymaz meydanlara akın ederek darbeci hainlere fırsat vermemiş, canı pahasına darbeci hainlere karşı mücadele etmiştir. Milletimizin iradesine, bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine karşı düzenlenen hain darbe girişimini lanetliyor, milletimizin bu alçak girişime karşı göstermiş olduğu direnişi şükranla anıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRK MİLLETİ KENDİ KADERİNİ KENDİSİ YAZDI

15 Temmuz gecesinin milletin kendi imkanlarıyla devletine sahip çıktığını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türk Milleti tarih boyunca kendi kaderini kendisi yazmıştır. 15 Temmuz Gecesinde de yine genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle Türk Milleti, demokrasiyi askıya almak isteyen darbeci hainlerin tanklarına, tüfeklerine, uçaklarına karşı bedenlerini siper etmiştir. O gece 249 vatan evladımız canını verip Şehadete ulaşarak, binlerce vatandaşımız ise gazi olarak bu hain darbe girişimini engellemiştir. Bu yıl 15 Temmuz Darbe Girişiminin birinci yılında Samsun Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek olan anma programları öncesinde Atakum 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda buluşarak, vatandaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Meydanı’na hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İshak Taşçı 15 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert