Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli Basınla Kahvaltıda Buluştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli Basınla Kahvaltıda Buluştu
22.02.2020 17:01:28

 

Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli Basınla Kahvaltıda Buluştu

BEM-BİR-SEN Samsun Şubesi basın için tanışma ve kaynaşma kahvaltı programı düzenledi.

Programda konuşan BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, Türkiye’de belediye ve özel idare çalışanları sendikaları arasında yetkili sendika olduklarını kaydetti.

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, “Türkiye’de şu anda biz genel anlamda yetkiliyiz. Yaklaşık olarak 75 bin-76 bin civarında üyemiz var. 30 vilayet içerisinde de en fazla üyeye sahip olan sendikayız. Genel anlamda koordinatörlük görevimiz var. Karadeniz bölgesi olarak diğer bölgelere destek çalışması yapmak içi gidiyoruz. Çalışmalarımızı, sendikal çalışmalarımızı Genel Merkez bazlı yürüttüğümüz için de daha güçlü durumdayız” dedi.

ÜYE SAYILARINI AÇIKLADI

 

Atakum’da belediye yönetimi değiştikten sonra 130 üyenin 100 tanesinin sendikadan istifa ederek başka sendikalara geçtiğini de kaydeden Gayretli, “100 tanesi diğer sendikalara geçmek durumunda kaldı. 30 tane şu anda üyemiz var. İlkadım’a gelince de orada da 110 civarındaydı. Orada da 60 civarında arkadaşımız kaldı” ifadelerini kullandı.

HEDEF KAMUDA VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK

 

Sendikacılığın hedefinin kamuda verimliliği artırmak olduğunu da sözlerine ekleyen Gayretli, “Devlet bütçesi belli. İtiraz etme şansı da hiç birinin yok. Sendikaların amacı kamuda verimliliği artırmak, çalışanların sorunlarını kurullar vasıtasıyla dile getirmektir. Memur için önemli olan şey şu; özlük haklarının iyileştirilmesi, ekonomik anlamda o bütçeden ne kadar pay alınabilir, bunları tartışmak” diye konuştu.

EN AZ SOSYAL DENGE GELİRİ AYVACIK

 

Gayretli, “En az belediyedeki çalışan birim memurunun aldığı sosyal denge 740 lira ile Ayvacık Belediyesi. Sosyal denge esasen her yerde eşit olarak veriliyor. İki kademeli yapan yerler oluyor” şeklinde konuştu.

ÜCRET SKALAMIZ YÜKSEK

Ücret skalasının yerel yönetimlerdeki çalışma koşullarıyla orantılı olduğunu belirten Gayretli, “Ücret skalamız şuanda yüksek bunu söyleyebilirim. Nedeni de zaten biliyorsunuz yerel yönetimlerde çalışma usul ve esasları çok zor” dedi.

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli program sonunda gazetecilere hediye takdimi yaptı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

bem bir sen savaş gayretli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert