Canik Kent Konseyinden Kodlama Eğitimi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Kent Konseyinden Kodlama Eğitimi
18.08.2017 09:33:05

 

Canik Kent Konseyinden Kodlama Eğitimi

“Herkes İçin Kütüphane” projesi kapsamında Canik Belediyesi Mevlana Eğitim Kültür ve Yaşam Kampüsü kütüphanesinde öğrencilere kodlama eğitimi verildi.

HERKES İÇİN KÜTÜPHANE

Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisinin himayesinde 8-9 Ağustos tarihlerinde Canik Belediyesi Mevlana Eğitim Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Şehit Abdullah Tayyip Olçok Gençlik Merkezi kütüphanesinde, Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezinin yürüttüğü ‘’ Herkes için kütüphane ‘’ projesi kapsamında öğrencilere  “Kodlama Eğitimi” verildi.

BU ROBOTU BEN KODLARIM

İki gün süren kodlama eğitiminde öğrencilere kodlama eğitmenliği eğitim almış alanında uzman öğretmenler Necip Mert Yürüker, Mehmetcan Çişe ve Emre Yorgancı tarafından bilgiler verildi. Eğitim sırasında çocuklara bilgisayarlarda oynadıkları oyunların arka yüzünü anlatıldı. Çocuklara kendi oyunlarını yapmak ve kendi yaptıkları oyunları oynama deneyimini yaşamalarına imkan sağlandı. Canik halkından alınan olumlu mesajlar neticesinde Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi bu etkinlikten aldığı dönütlerin mutluluğu ışığında ve Canik halkının isteği üzerine bu etkinlik devam ettirilecektir.

Canik Kent Konseyi Canik Belediyesi Kodlama Eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert