CHP Manisa eski Milletvekili Şahin Mengü: HDP’yle İttifak İhanettir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Manisa eski Milletvekili Şahin Mengü: HDP’yle İttifak İhanettir!
05.02.2019 10:39:09

 

CHP Manisa eski Milletvekili Şahin Mengü: HDP’yle İttifak İhanettir!

CHP Manisa eski Milletvekili Şahin Mengü, “Siyasi partilerin seçimlere kol kola girmesini doğru görmüyorum” dedi. CHP’nin kendi içinden aday çıkaramamasını ise Mengü, “Sanki bile isteye gelenekler bozuluyor” diye yorumladı.

CHP Manisa eski Milletvekili Şahin Mengü, CHP ile HDP arasındaki 31 Mart seçimleri ittifakı için tepkili konuştu. Mengü, kendisinin ‘ulusalcı’ olduğuna dikkat çekerek; CHP’nin kimliği ve özünden uzaklaştırıldığını savundu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun partiyi çizgisinden çıkardığını belirten Mengü, HDP’yle gidilecek bir yol, varılacak bir hedef, kazanılacak bir seçim başarısı olamayacağını anlattı. Mengü, 31 Mart’taki seçimler için kurgulanan stratejilerin boşa çıkacağını, beklentilerin karşılık bulmayacağını ifade etti.

“CHP KALMAYACAK”

Mengü, siyasi partiler arasında ‘diyalog’ olmasını savunarak, ‘ancak’ vurgusuyla, “CHP’nin kendi içinden bir ‘sosyal demokrat’ aday bulamayıp kazanacağı yerleri başka partilere bırakması; sanki bilerek ve isteyerek, geleneklerin bozulduğuna işaret gibi duruyor” dedi. Şahin Mengü, ‘CHP’nin kendi insan kaynağı yok mu’ diye sorarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul’un ilçeleri ve bazı büyükşehirler ve kimi illerin HDP’ye bırakılması doğru değil. Gerçek CHP’liler parti kadrolarından uzaklaştırılıyor. Tavandaki partililer gibi taban da küstürülüyor. Seçmenler, sandıkları boykot edebilir. Demokratik hiçbir ülkede bu kadar seçim kaybeden bir lider, makamında kalamaz. Kazanan değişmiyorsa, demek ki kaybedenin değişmesi gerekiyor.”

“TABAN KAYIYOR”

“CHP’nin gerçekten ulusalcı olanlara bırakılmasının vakti geldi de geçiyor” diyerek muhalefettekilere çağrı yapan Şahin Mengü, “Ülke bütünlüğüne kast edenler ile kol kola yürünmez. HDP’ye bu kadar destek olmak, CHP’nin kurumsal kimliğine de aykırı aslında” dedi. Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde partinin taban oylarını tamamen kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu anlatan Mengü, “Demokrasi başka, diyalog başka, karanlık ilişkiler bambaşkadır. Senin oy verdiğin, el verdiğin parti, ülkenin bütünlüğüne karşı ise terörü destekliyor ise orada zaten demokrasi söz konusu değildir” diye konuştu.

ÖRTÜLÜ ORTAKLIK ADETA İHANET GİBİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde CHP’nin taban oylarını tamamen kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu anlatan Mengü, “CHP diye bir parti kalmayacak artık. HDP-PKK ilişkisi saklı değil. PKK’nın mücadelesi ve amacı belli… Seçimler öncesi olağanlaştırılan ittifaklar, örtülü destekler adeta ihanet gibi” diye konuştu.

“CHP’Yİ İNKAR EDİYORLAR”

‘Genel başkan’ olarak her konuda “tek karar verici” olmanın doğru olmadığını belirten CHP’nin tecrübeli ismi, “Ön seçim yöntemi dışındaki ihtimal ‘baskıları’ yansıtıyor. Adaylar konusunda bazı talimatlar var veya birilerinin çaresiz gibi aday olması gerekiyor sanki. Antidemokratik usuller ile bir aday listesi çıkarıldı. Tepkiler büyüyor. İstifalar, boykotlar, protestolar haksız sayılmaz. Parti içinde adeta bölücü bir kadro var. Siyasi partiler birbirleri ile iletişim kursunlar. Bu gelişmişliği gösterir. Ancak bu kadar iç içe hareket etmek, kol kola yürümek; CHP’nin köklerini inkar etmek olur” değerlendirmesinde bulundu. Son olarak Şahin Mengü, CHP’nin ivedi şekilde kendine gelmesi, kendine dönmesi gerektiğini söyledi; önlerinde bulunan takvimin de 31 Mart’tan sonrasını işaret ettiğini kaydetti.

Diriliş Postası

CHP Şahin Mengü HDP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER