Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şubeden İnovatif Öğretmenler Söyleşisi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şubeden İnovatif Öğretmenler Söyleşisi
26.02.2019 09:08:05

 

Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şubeden İnovatif Öğretmenler Söyleşisi

​Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şubesi tarafından “İnovatif Öğretmenler Söyleşisi”, Eğitim Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Atakum Belediyesi, Eğitim Bir-Sen Samsun 2 Nolu Şubesi ve Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu (ADEM) tarafından düzenlenen söyleşiye katılan öğretmenler, öğretmen adaylarına meslek hayatlarında kullanabilecekleri altın tavsiyelerde bulundu.

Konferans Salonu’nun tamamen dolduğu söyleşiye; Fizik Öğretmeni Adnan Akyüz, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Berru Sağır ve Fen Bilgisi Öğretmeni Şenol Yıldız konuşmacı olarak katıldı.

“TEKNOLOJİ İLE ÖĞRENME DAHA ETKİN HALE GELİYOR”

İlk olarak söz alan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Berru Sağır, “Sınıfımdaki Teknoloji” başlıklı sözleşişinde öğrencilere sınıfta teknoloji kullanımının öneminden söz etti. Öğrenme kalıcılığının oluşması, ders yapma kontrolünün sağlanması gibi konularda teknolojinin önemini vurgulayan Sağır, teknoloji ile öğrenmenin daha etkin kılındığını ifade etti. Sağır, öğretmen adaylarına kendilerini sürekli geliştirmeleri, yenilikçi ve ufuk açıcı öğretmenler olmaları tavsiyesinde bulundu.

“KENDİ PROFESYONEL GELİŞİM AĞINIZI OLUŞTURMANIZ ÖNEMLİ”

“Bir Sır” başlıklı söyleşisinde Fizik Öğretmeni Adnan Akyüz de öğretmen adaylarına, öğretmenliğin püf noktalarını anlattı. Öğretmenliği severek yaptığını ve bunun öğretmenlik mesleği için çok önemli olduğunu dile getiren Akyüz de öğrencilere, “Konfor alanından çıkın, organize olun, sınıf kültürü oluşturun, diğer öğretmenlerle iletişim halinde olun, yardım isteyin, cesur olun, rahat olun ve en önemlisi de kendi profesyonel gelişim ağınızı oluşturun” şeklinde tavsiyeler verdi.

“MOR İNEK HER ZAMAN DİKKAT ÇEKER”

Daha sonra söz alan Fen Bilgisi Öğretmeni Şenol Yıldız, “Öğretmenlikte Mor İnek Olmak” başlıklı söyleşisinde meslek hayatında edindiği tecrübeleri aktardı. “Mor İnek” tabirinin ne olduğunu anlatan Yıldız, “Mor İnek her zaman dikkat çeker. Buradaki anlamı da ‘farklı olmak’ şeklinde tanımlayabiliriz. Farklı işler üretebilmek öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir unsurdur” dedi. Öğretmenliğe bakış açısında söz eden Yıldız, “Eğlence, espri, akla ve kalbe hitap edebilmek, şaşırtmak, biraz onlar gibi olmak, fark etmek ve farkında olmak, ilgi, rehberlik, coşku, günlük yaşam; bu meslekte her zaman sizlerin işini kolaylaştıracak etkenlerdir” diye konuştu.

Programın sonunda söyleşide yer alanlara “Katılım Sertifikaları” dağıtıldı.

Öğretmenlerin sunumlarını sıcak ve samimi bir şekilde yaptığı söyleşiye ayrıca akademik ve idari personeller de katıldı.

Eğitim Bir-Sen Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER