Erhan Usta, Bağımlılıkların En Önemli Sebebi Aile İçi Sevgisizlik
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erhan Usta, Bağımlılıkların En Önemli Sebebi Aile İçi Sevgisizlik
02.03.2017 09:58:36

 

Erhan Usta, Bağımlılıkların En Önemli Sebebi Aile İçi Sevgisizlik

​ MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, bugünkü Meclis Genel Kurulu’nda 1-7 Mart Yeşilay Haftasıyla ilgili konuşmasında şunları söyledi, “Maalesef, toplumumuzda aile bağlarında hızlı bir yozlaşma var. Bunun getirdiği bir sıkıntı olarak insan ilişkilerinin bozulması, aile bağlarının zayıflaması sonucu çocuklarımız yanlış alışkanlıklara itiliyorlar. Ülkemizde tütün, alkol, uyuşturucu madde, sentetik madde bağımlılığı çok hızlı bir şekilde artıyor, çok küçük yaşlarda bu bağımlılığın pençesine çocuklarımızın düştüğünü görüyoruz.”

Bağımlılıkların toplumumuzda giderek büyüyen bir sorun olduğuna dikkat çeken Usta, “Bu anlamda, tabii, Yeşilay'ın çalışmaları son derece önemli. Bu bağımlılıkların en önemli nedenlerinden bir tanesi aile ortamında bulunamayan sevgi sorunu. Sevginin boşluğunu çocuklar zehirle doldurmak durumunda kalıyor” dedi.
Tüm bunların toplumda ciddi bir asayiş sorununa da yol açtığını belirten Usta, “Mesela sentetik uyuşturucu kullanan çocukların çıkardığı sorunlar var. Gençliğimiz hızlı bir şekilde tahrip oluyor. Bununla çok daha etkili bir şekilde mücadele edilmesi gerekir. Bu vesileyle Yeşilay Derneğimizin de çeşitli etkinlikleri olduğunu hatırlatmak istedim. Bu etkinliklerin de daha etkili bir şekilde yapılmasının bağımlılıkla mücadelede önemli olduğunu düşünüyorum” diyerek halkı bu etkinliklere katılmaya teşvik etti.

 

Bağımlılık Yeşilay Erhan Usta mhp samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER