Erhan Usta’dan giderayak Hükümete Ekonomi Tepkisi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erhan Usta’dan giderayak Hükümete Ekonomi Tepkisi!
17.01.2019 09:29:53

 

Erhan Usta’dan giderayak Hükümete Ekonomi Tepkisi!

MHP'den kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen ve dün kesin ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta giderayak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ''2018 yılı enflasyon ve Merkezi Yönetim Bütçe Açığı için hedefleri tutturduk'' sözlerine tepki göstererek eleştirdi.

Erhan Usta, twitter üzerinden şunları söyledi:

“Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2018 yılı enflasyon ve Merkezi Yönetim Bütçe Açığı için hedefleri tutturduk diyor. 5 yıllık hedefler planda, 3 yıllıklar orta vadeli programda, en kısa olarak da 1 yıllık hedefler yıllık programla konur”.

“Yılın bitimine 3 ay kala konulan hedef değil, gerçekleşmeye yönelik hesaplamalardır! Enflasyon ve merkezi yönetim bütçe açığı gerçekleşmelerini, bu çerçevede değerlendirdiğimizde sonuç üzücüdür!”

Yeni Ekonomi Programı(YEP) hedeflerini eleştiren Usta, 3 ay önceki gerçekleşmeyen hesaplamalarla hedefi tutturduk diye övünmek, çelişki değil midir? diye sordu.

Erhan Usta “hedef 2071 derken, 3 ay önceki hesaplamalarla hedefi tutturduk diye övünmek, çelişki değil midir?” dedi.

“Hükumet, 2018 yılı enflasyonunu, 5 yıl önce %4.5, 3 yıl önce %5, 1 yıl önce %7 hedeflemiş. 2018 yılı bitimine 3 ay kala bu yıl bitse bitse %20.8'le biter denmiş, %20.3'le bitmiş! Bu mu hedefi tutturmak?”

“Yeni Ekonomi Programıyla (YEP), adı üstünde, 2019-2021 yılları hedefleri konulmuştur. YEP'in performansına önümüzdeki yıllarda bakacağız. Fakat bir yandan "Hedef 2071" derken, diğer yandan 3 ay önceki gerçekleşme hesaplamalarıyla hedefi tutturduk diye övünmek, çelişki değil midir?”

Erhan Usta, 2018 Yılı Bütçe Açığı ve Hedeflerini grafik halinde göstererek “bu hedef değildir, enflasyon ve bütçe açığını hedef olarak değerlendirmek üzücüdür” diye yazdı.

 

Erhan Usta Berat Albayrak twitter Bütçe Açığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2019-01-17 yazık oldu Erhan USTA'ya, hoşgeldi yeni Abdüllatif Şener'imiz.
GALERİLER