​FETÖ’den elektrik faturası tahsil etmeyen YEPAŞ, YEDAŞ’ın Dağıtım Bedellerini Ödedi mi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​FETÖ’den elektrik faturası tahsil etmeyen YEPAŞ, YEDAŞ’ın Dağıtım Bedellerini Ödedi mi!
31.07.2018 12:30:04

 

​FETÖ’den elektrik faturası tahsil etmeyen YEPAŞ, YEDAŞ’ın Dağıtım Bedellerini Ödedi mi!

“YEPAŞ ile hiçbir alakamız yoktur” diyerek Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na yalan beyanda bulunan YEDAŞ’ı bu sefer de Enerji Piyasaları Denetleme Kurumu’na sorduk!

Akasyamhaber’in FETÖ’nün Samsun’daki okullarından KHK ile kapanıncaya kadar elektrik faturası tahsil etmediğini haberleştirdikten sonra BİMER’e şikayet ettiği YEDAŞ, YEDAŞ Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na verdiği cevapta YEPAŞ ile alakamız yok gibi yalan ve yanıltıcı bir cevap verdi.

YEDAŞ’ın pazarlama kuruluş YEPAŞ’ın FETÖ’nün Samsun’daki okullarından KHK ile kapanana kadar elektrik faturası tahsilatı yapmadığını ve kapandıktan sonra ise faturayı Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kesmesi üzerine yapılan haberler karşısında sessiz kalması üzerine konuyu BİMER’e taşımıştık.

BİMER Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na, Bakanlık Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne, Genel Müdürlük de YEDAŞ’a konu hakkında bilgi isteyen bir yazı yolladı.

YEDAŞ’ın Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü kanalıyla Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na verdiği cevabi yazısında YEPAŞ ile hiçbir alakasının olmadığını belirttiği görüldü.

Neredeyse “YEPAŞ’ı tanımıyoruz, o da kim?” diye soracak olan YEDAŞ’ın topu taca atma çabası ve bakanlığı yanıltma gayreti ile ne yapmaya çalıştığı anlaşılamadı.

Bunun üzerine elektrik dağıtım şirketi olan YEDAŞ’ın elektriğini pazarlayan YEPAŞ’ın kapatılan FETÖ okullarından tahsil etmediği fatura üzerinde belirtilen dağıtım bedelini YEDAŞ’a ödeyip ödemediğini sorduk.

Gelen cevabı okuyucularımıza paylaşmak için bekliyoruz.

YEDAŞ AKASYAMHABER’E NEDEN DAVA AÇAMIYOR!

Şirketleri hakkında asılsız ve mesnetsiz olarak ileri sürülen iddialar hakkında gerekli yasal yollara başvuracaklarına belirtmelerine rağmen YEDAŞ, Akasyamhaber hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunamadı.

YEDAŞ FETÖ Samsun YEPAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
bir dost     2018-07-31 Bu konuyu haber yapın lütfen, bu iki adama Samsun'u dar etmek şart: https://www.bafrahaber.com/bafra-da-72-yasindaki-sahis-olduresiye-darp-edildi--181413.html
GALERİLER
Advert
Advert