FETÖ'nün Yerel Seçim İçin Kirli Planı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
FETÖ'nün Yerel Seçim İçin Kirli Planı!
08.03.2019 11:04:31

 

FETÖ'nün Yerel Seçim İçin Kirli Planı!

FETÖ elebaşı Gülen'in 31 Mart seçimleri öncesi verdiği talimat ortaya çıktı. FETÖ'cülerin cezaevinde kendi aralarında yaptıkları görüşmelerde bu seçimde nasıl bir yol izleyerek propaganda yapmaya çalıştıkları deşifre edildi.

Güvenılır kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ABD'nin Pensilvanya eyaletinde bulunan örgüt elebaşı Fetullah Gülen tarafından örgüt yöneticilerine kullanacakları argümanları bildirdiği ve bu konuda talimat verdiği öğrenildi. 15 Temmuz darbe girişimi ardından tutuklanan FETÖ'cülerin cezaevinde kendi aralarında yaptıkları görüşmelerde bu seçimde nasıl bir yol izleyerek propaganda yapmaya çalıştıkları deşifre edildi. Gülen'in örgüt yöneticilerinden Türkiye'de hükümet aleyhtarı kamuoyu oluşturulmasını, bunun yapılacak toplantılar ardından tabana kadar ulaştırılarak yayılmasını istediği öğrenildi.

KİRLİ PLAN

FETÖ elebaşı mensuplarına, IMF'nin Türkiye'ye destek vermeyeceği, Türkiye'nin İran'dan soğan ithal etmeye başladığı, Haşhaşi diye gösterenlerin kenevir ektirmek için çalışma başlattığı, Karne ile sebze ve kuru bakliyat satışı yaptığı, Kendilerinin dışında herkesin bir gün terörist diye anılacağı, AK Parti'nin güçlü olduğu illerde adaylar hakkında propaganda faaliyetinin hız verilmesi, Ajitasyon çalışmalarını ön plana çıkartılması gerektiği gibi konular üzerinde durmaları talimatını verdiği belirlendi. Örgütün zayıf olduğu illere ise İstanbul ve Ankara'dan takviye yapılarak sahada çalışmaların yoğunlaştırılması gerektiği, hükümetin hassas noktaları, seçim çalışmalarındaki vaatler üzerinden kara propaganda faaliyetlerinin yürütülmesi üzerinde çalışılması talimatının da verdiği öğrenildi.

O HABER DE YALAN ÇIKTI

"EŞI FETÖ'den aranan 1'i engelli 4 çocuk annesi Ayşe Arslanoğlu isimli kadının, içinde polis ve siyasilerin olduğu kişilerce taciz edilmesi sonrasında intihar ettiği" yönündeki haber yalan çıktı. Batman Valiliği, olayla ilgili açıklama yaparak, kentte bu adla bir kadının olmadığını, böyle bir intihar olayının da yaşanmadığını duyurup, vatandaşlardan benzer haberlere itibar etmemesi istendi.

Sabah

​FETÖ 31 Mart seçimleri Fetullah Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER