Gazze’ye Acil Tıbbi Yardım
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazze’ye Acil Tıbbi Yardım
17.05.2018 13:06:10

 

Gazze’ye Acil Tıbbi Yardım

İnsan Vakfı, Filistin Sağlık Bakanlığı’nın acil yardım çağrısı üzerine bölgeye acil tıbbi malzeme yardımı ulaştırıyor.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail askerlerinin saldırıları nedeniyle her dakika yaralı sayısının arttığı Gazze’de tıbbi malzeme ve ilaç ihtiyacı için acil yardım çağrısında bulundu.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bölgedeki hastane ve tıp merkezlerine yüzlerce yaralı getirildiği ve mevcut tıbbi malzemenin tedavi için yeterli olmadığı belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın çağrısı üzerine harekete geçen İnsan Vakfı, Gazze’ye ilaç ve tıbbi yardım malzemesi ulaştırma kararı aldı. Konu ile ilgili bilgi veren İnsan Vakfı Başkanı Sinan Aktaş şöyle konuştu: “Filistin’de yaşanan gelişmeleri içimiz acıyarak takip ediyoruz. Gazze’de yaşanan bir katliamdır. İnsanlık adına utanç mahcubiyet duyuyoruz. Terörist İsrail’i lanetliyoruz. İnsan Vakfı olarak Filistin Sağlık Bakanlığı’nın çağrısı üzerine bölgeye acil tıbbi yardım ulaştırmak üzere harekete geçtik.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen acil ihtiyaç listesindeki ilaçları ve belli başlı acil medikal malzemeyi temin edilerek Gazze’deki hastanelere teslim edeceğiz.

Yardımın ilk bölümü Cuma günü Gazze’ye ulaştıracağız. Cuma günü teslim edilecek ilaçların yaklaşık piyasa değeri 60 bin TL.

Gazze için, Filistin için, insanlık için endişe duyan tüm kardeşlerimizi duaya ve acil tıbbi yardım kampanyasına desteğe davet ediyorum. 

Filistin’e acil tıbbi yardım ulaştırmak isteyenler insanvakfi.org.tr adresinden ve İnsan Vakfı banka hesaplarından bağış yapabilirler.”

Gazze Filistin İnsan Vakfı tıbbi malzeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER