Advert
Kısırlık Ve Tüp Bebek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kısırlık Ve Tüp Bebek
13.06.2017 09:46:50

 

Kısırlık Ve Tüp Bebek

VM Medical Park Samsun Hastanesi Tüp Bebek Kliniği’nden Op. Dr. Muhterem Akdeniz “Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi” hakkında bilgilendirdi.

Dr. Muhterem Akdeniz, ”Bir yıl müddet içerisinde düzenli beraberlik olmasına rağmen  (35 yaştan sonra 6 ay)  çocuk isteği gerçekleşemiyorsa bunun sebebi araştırılmalıdır. Bu sebeple bir Tüp Bebek Merkezi’ne başvurmak uygun olacaktır. Sebepten sonuca doğru yapılacak araştırmada doktorun size vereceği bilgilerin esasında yalnızca kısırlığın kadına veya erkeğe ait olmadığı her iki çiftede ayrı ayrı  %40 sebebin düştüğü ve yapılacak araştırmanın da bu yönde olacağıdır. “ diye konuştu.

Op.Dr.Akdeniz, “Özellikle bayanların adet 2. veya 3. günü yapılacak ultrason muayenesi, aylık dönemde yumurtalık deponuzun değerlendirilmesi  , hormon tahlilleri ve bayların 3-4 günlük cinsel perhizi ile spermiogram testine esasen az da olsa sebep şekillenmeye başlar.”   dedi.

Dr. Akdeniz, ”Adetin belirli günlerinde çekilecek olan rahim filmi  (HSG)  ile tüplerin açıklığı yada kapalı olup olmadığı, tüplerde daha önce geçirilmiş bir infeksiyonun varlığı (HİDROSALPENGS)  gibi görünümün değerlendirilmesi ilk etap için yeterli sayılabilinecek araştırmalardır. Tabi ki yaş, evlilik süresi ve yumurta deponuz eşin semen analizi göz önünde bulundurularak tedavi sizin için gereklimi yada hangi tedavi yolu sizin için uygun olacağı kararı doktorunuzun tavsiyesi eşliğinde devam edecektir.” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.   

VM Medical Park Samsun Hastanesi Tüp Bebek Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert