Koronavirüs Tanı Ve Tedavisinde Bilgisayarlı Toraks Tomografisi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Koronavirüs Tanı Ve Tedavisinde Bilgisayarlı Toraks Tomografisi
10.04.2020 12:32:10

 

Koronavirüs Tanı Ve Tedavisinde Bilgisayarlı Toraks Tomografisi

Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları ve Dahiliye Uzmanı Uzm. Dr. Atakan Canbulat "Covid-19 (Koronavirüs) tanı ve tedavisinde çok önemli teşhis araçlarından birisi de Bilgisayarlı Toraks Tomografisi (Akciğer Tomografisi) dir." dedi.

Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları (dahiliye) Uzmanı Uzm. Dr. Atakan Canbulat  , "Bilgisayarlı tomografi (BT) günümüz tıbbında, akciğer hastalıklarının görüntülenmesinde çok önemli bir tanı yöntemidir. Koronavirüs şüphelenilen hastalarda da olmak üzere, özellikle solunum problemi olan hastalarda erken tedavinin yönlendirilmesinde gerekli görüldüğü durumlarda çok önemli teşhis araçlarından birisi de Bilgisayarlı Toraks Tomografisi (Akciğer Tomografisi) dir.

Hastaneye yatırılan hastalarda tedavinin yönlendirilmesinde ve takibinde Bilgisayarlı Toraks Tomografisi'nin önemli rolü vardır. Bu rol özellikle zatürre ve solunum yetmezliği olan hastalarda takip ve tedavisinin yönlendirilmesinde de büyük bir öneme sahiptir.

 

BAŞKA TESTLER DE İSTENİLEBİLİR

Ancak kesin Covid - 19 teşhisi akciğer grafisi veya BT ile konulmayabilir ek olarak tetkitler yapılabilir.  Hastanın şikayetini, laboratuvar testleri burun, boğaz sürüntü veya kan testleri desteklenebilir.

Hastanelerimizde şüphe duyulan hastalarımıza aynı gün Toraks Tomografisi çekilmekte ve aynı gün raporlanmaktadır.

BAH Alo Doktorum hattı  0532 260 21 31 ile sağlık sorunlarınızı ücretsiz olarak danışabilirsiniz. COVID-19 etkin tanı-tedavi hizmetlerimiz ve önlemlerimiz ile yanınızdayız." dedi.

Akciğer Tomografisi Covid - 19 Bilgisayarlı tomografi Uzm. Dr. Atakan Canbulat Koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER