​MHP lideri Devlet Bahçeli: Ruh sağlığı yasası çıkartılmalıdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​MHP lideri Devlet Bahçeli: Ruh sağlığı yasası çıkartılmalıdır!
09.01.2019 09:44:40

 

​MHP lideri Devlet Bahçeli: Ruh sağlığı yasası çıkartılmalıdır!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis grubunda milletvekillerine seslendi.

Ruh sağlığı yasası çağrısı yapan Bahçeli, yıl başında Taksim'deki Suriye bayraklı kutlamanın provokasyon olduğunu belirtti. Bahçeli, ABD'nin Suriye'den çekilmesiyle ilgii de, "Oyun ve stratejik oyalama" değerlendirmesi yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bütçe görüşmeleri ve yeni yıl nedeniyle verilen aranın ardından, 2019 yılının ilk grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

"Ülkemizde basın özgürlüğü ile ilgili tartışma yaşanmaktadır...  Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, Türkiye'de muhalif basının sindirildiğini belirterek, eleştiri dozunu gittikçe artırmaktadır. Türkiye'nin kara listeye girmesi için ince bir işçilik söz konusudur. FETÖ'yle mücadele sürecinin basın özgürlüğüne tehdit olduğu bile değerlendirilmiştir.

Yeni hükümet sistemine geçişle birlikte Türkiye'nin otoriterliğe kaydığı söylenmektedir. Bu iddiaların hepsi zırva ve hayal ürünüdür... İhanetin, suçun, cinayetin özgürlüğü olmaz. Darbeye teşebbüsün özgürlüğü hiç olmaz... Güvenlik duvarı yıkılıp vatanımız harap olduğunda ne özgürlüğünden bahsedeceğiz.

Özgürlük insan hakkıdır, buna itiraz yoktur. Milli haklara, maneviyata saldırmak da bir nevi eşkıyalıktır ve yeri ceza hukukundadır... 10 yıldır çektik, özgürlük tıpkı demokrasi gibi birilerinin tekeline girerek derin manasından koptu... Bize onursuz özgürlük dersi verenlerin, durum ve konum hatırlatması yapanların kuyumuzu kazmalarına asla izin vermeyeceğiz.

RUH SAĞLIĞI YASASI ÇAĞRISI

Vatandaşlarımızın maddi ve manevi zorluklarının yanında ruhsal olarak sorun yaşadıklarını görüyoruz. Ağırlaşan problemlerin farkındayız. Hakların, sınırların ve yetkilerin açık ve net şekilde belirlendiği bir toplumsal sözleşmeye yani ruh sağlığı yasasına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'de bu alanda bir boşluk hakimdir. Ruh sağlığı yasasının bu yıl içerisinde TBMM'den çıkarılmasını temenni ediyorum. Bu konuda bir kanun teklifi hazırlayan genel başkan yardımcımızı tebrik ediyorum...

Genç akademisyen Ceren Damar evladımız hunharca katledilmiştir. Üniversitede yaşanmıştır ve akademik hayatımız saldırıya uğramıştır. Kanlı saldırılarda hayatını kaybeden bütün mazlumların ailerine başsağlığı diliyorum.

TAKSİM'DEKİ YILBAŞI KUTLAMALARI

Sosyal dokumuzu bozmak, siyasi dengemizi baltalamak, toplumsal huzuru boğazlamak için tezgahlar ithal edilmektedir. Mesela, Taksim'deki yılbaşı kutlamaları sırasında bir grubun Suriye bayrağı açması infiale yol açmıştır. Açık bir provokasyondur ve bu olayın arkasındaki isimler ortaya çıkarılmalıdır. Konu önemlidir, ihmali halinde ağır sonuçlar doğacaktır. 31 Mart öncesi huzuru kaçırmak istiyorlar, 1 Nisan sabahı için hazırlık yapıyorlar... Türk milletinin bu bayat senaryolara karnı toktur.

CHP'sinden İP'ine PKK'dan FETÖ'süne kadar kim Türkiye'nin tarihsel yürüyüşünü kesmek istiyorsa, onunla hesabımız mahşere kalmadan bu dünyada görülecektir. Kimse şansını fazla zorlamasın, herkes ayağını denk alsın..."

Bahçeli'nin konuşmasından dikkat çeken diğer noktalar şöyle:

- Türk milleti haksızlığa gelemez... Türkiye, bekasını temin etmek amacıyla Fırat'ın doğusu ve batısı demeden ileriye atılmaktadır.

- Güney sınırlarımız boyunca ihanet üretimi yapanlar, karşılarında çevik bir irade bulacaklardır... Duruşumuz meşrudur, uluslararası hukuka uygundur. Davamız, milli güvenliğimiz müdafaa davasıdır...

- Fırat'ın doğusu fitnenin boynudur, bu boyun vurulmalıdır; bedeninden koparılmalıdır.

ABD'nin Suriye'den çekilmesi

- ABD Başkanı Trump, Suriye'den askerlerini çekeceğini duyurmuştu. Takvim duyurulmuş, en geç 100 gün içerisinde çekilmenin tamamlanacağı ifade edilmişti... Trump'un Suriye'den çekilme iradesine kuşkuyla baktık. Sabah başka akşam başka konuşan bir şahsın ne dediğinden çok ne yaptığına bakmak gerekir... Çekilmeyle ilgili çelişkili açıklamaların yanında, 'Kürtlerin Türkler tarafından katledilmemesi' vurgusuyla skandal açıklamalar yapılmıştır.

Bolton musun Dalton musun bilmem, Kürtleri koruyacaklarmış... Türkiye bağımsız ve egemen bir devlet olarak neyi nasıl yapacağını sana ve patronlarına mı soracaktı. Bunlar terörist ve katildir... PKK/ YPG'yi Kürt kökenli kardeşlerimizle ilişkilendirmek alçak bir saptırmadır PKK/YPG başka Kürtler başkadır. Bunları birbirine karıştıran ABD sap yiyip saman üretmektedir... Konu Kürt kökenli kardeşlerimiz ise, onları Washington, Brüksel, Paris, Londra değil tarih şahittir ki Ankara sevecek ve Türk milleti ölüm pahasına kucaklayacaktır...

ABD acaba, Türkiye ile Suriye'nin sıcak çatışmaya girmesi için PKK/YPG ile kumpas mı hazırlamaktadır?.. ABD'nin çekilme kararı oyun ve stratejik oyalamadır. Öngörü hataları ve aşırı iyimserlik, beka düzeyinde kayıp ve tehlikelere neden olabilecektir...

Suriye'deki tablo karmakarışıktır... Irak'tan çekiliyorlardı, Afganistan'dan dönüyorlardı. Ama ne çekildikleri ne de döndükleri görülmüştür. ABD'nin bir yere gitmeye niyeti yoktur... Türkiye'nin duruşu ve başarısı, ABD'nin hesaplarını gözden geçirmesine neden olacaktır... Türkiye Fırat'ın doğusuna girmeli gereğini yapmalıdır. Başkalarının ne diyeceği ile ilgilenemeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, terörle mücadelede hükümetin arkasındadır. Mücadelemiz haklıdır, hukukidir, meşrudur...

- CHP'nin hal-i pürmelali, diğer ortakların ahvali söze gerek bırakmıyor. Tükenmişler, sıfırı çoktan tüketmişler... CHP'nin itirazları, diyalog önerileri, sorunları barışçıl yönde çözme çağrıları arızalıdır...  'Cumhur İttifakı' geleceği planlarken; zilletin faillleri, Türk askerine psikolojik harekât yapan sefiller layıklarını bulacaklardır... 31 Ekim mahalli idareler seçimlerinde cevaplarını alacaklardır.

- Ya beka ya da bela, ortası yoktur, başka da alternatif kalmamıştır. 31 Mart 2019 kritik bir yol ağzıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tam manasıyla kökleşmesi için 31 Mart'ın geçilmesi şarttır. Bir kez daha uyarıyorum; 1 Nisan sabahı istikrarsızlık rüyası görüp sarı yelek hülyasına kapılanlar pişman olacaklardır. Yanlış hesabın Türk milletinden döneceğini çok iyi bilmelidirler...

 

Ruh sağlığı yasası MHP Devlet Bahçeli FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert