Milli Eğitim Bakanlığı İle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş birliği protokolü imzaladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Milli Eğitim Bakanlığı İle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş birliği protokolü imzaladı!
16.08.2018 09:55:43

 

Milli Eğitim Bakanlığı İle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş birliği protokolü imzaladı!

Millî Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim iş birliği konularının yansıra, Millî Eğitim Bakanlığına çalışma mevzuatı bakımından yetkiler verilmesini sağlayan protokol imzalandı.

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği protokolüyle, öğrencilerin sağlık ve güvenliğinin en üst seviyede sağlanması, veli memnuniyetinin artırılarak daha huzurlu bir eğitim ortamının tesis edilmesi hedefleniyor.

Buna göre; 81 il millî eğitim müdürlüğünde iş ekipmanı periyodik kontrol uzmanlarının yetkilendirilmesiyle okulların kazan dairesi, elektrik tesisatı, okullardaki tehlikeli ekipmanların kontrolleri, Millî Eğitim Bakanlığının yetkili uzmanlarınca karşılanacak.

Ayrıca yapılan protokol kapsamında,  az tehlikeli 50’den az sayıda çalışanı bulunan tüm kamu işyerlerinde işveren vekillerinin, eğitim verilerek, iş güvenliği bakımından yetkilendirilmesi sağlanacak.  Bununla kamu kurumlarının taşra teşkilatı birimlerinin daha nitelikli ve güvenli ortamlarda çalışma yapmaları için gerekli bilinç ve farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Protokol, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Orhan Koç tarafından imzalandı.

Millî Eğitim Bakanlığı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş sağlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER