Mizanın iki kefesi gibi yol ikidir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mizanın iki kefesi gibi yol ikidir!
22.04.2018 15:50:50

 

Mizanın iki kefesi gibi yol ikidir!

Erken seçim kararı alındığı için siyasete bakan bir yazı yazmak icap etti. Zira sinsi ve ahlaksızcasına halkımızı aldatmak isteyen bazı kişileri deşifre edip uyarı görevi yapmak istiyorum.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçim biraz farklılık arz ediyor. Artık siyasi partiler ittifak yaparak seçime giriyor aynı zamanda Başkanlık Sistemi gereğince icraatın başında olacak Cumhurbaşkanını seçecekler.

İlk aday halen Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan. “Cumhur İttifakı” adı verilen grubun adayı. Rakibi olacak kişiler ise henüz ortaya çıkmış değil. Çıkmaktan korkuyorlar zira eğer seçilemezler ise aynı zamanda milletvekili adayı olamayacaklar. Peki, bu seçimde ne yapmalı?

Bence yol ikidir: Mizanın iki kefesi gibi; birinin hiffeti, ötekinin sıkletine geçer. Ben tokadımı, Kılıçdaroğlu ile beraber Erdoğan’a vurmam. Nazarımda, vuran da sefildir. Oyum Erdoğan’ındır.

Elbette mevcut hükümetin eksiklikleri ve hataları vardır. Örneğin Ayasofya gibi camiden başka hiçbir amaçla kullanılması bizzat Fatih Sultan Mehmet Han tarafından yasaklanan ve vakfiyesine yazdırılan çok önemli bir vazifeyi yapmamak ciddi bir kusurdur. Bununla birlikte hasenatı seyyinatına kat kat üstün gelen hükümeti desteklemeyi bir vefa borcu olarak görüyorum.

Serbestlik ve hürriyet taraftarı olmakla birlikte ülkemizde oynanan başta FETÖ örgütü ve PKK gibi dehşetli örgütlerin fenalıklarından korunmak için “olağanüstü hal uygulamasını” destekliyorum. Aksi takdirde bu terör örgütlerinden kurtulmanın imkanı yoktur.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

vehbi kara mizan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert