Necip Fazıl'ın torunu Şeyma Kısakürek: Artık cumhurbaşkanımızla görüşmek istemiyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Necip Fazıl'ın torunu Şeyma Kısakürek: Artık cumhurbaşkanımızla görüşmek istemiyoruz!
02.07.2019 09:29:30

 

Necip Fazıl'ın torunu Şeyma Kısakürek: Artık cumhurbaşkanımızla görüşmek istemiyoruz!

Necip Fazıl'ın torunu ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı (NFKKAV) yöneticisi Emrah Kısakürek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşemedikleri için tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şarkıcı Alişan ve ailesini kabul etti. Bu görüşmeyi sosyal medyada paylaşan Necip Fazıl'ın torunu Emrah Kısakürek, Kısakürek ailesi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşemediklerini duyurdu.

Emrah Kısakürek sosyal medyada “Ne kadar şanslısınız Alişan Bey. Cumhurbaşkanımızın Üstadım dediği Necip Fazıl Kısakürek’in ailesi olarak 2016’dan beri randevu talep etmekteyiz. Ancak bize henüz vakit bulamadı özel kalemi” mesajını paylaşmıştı.

Necip Fazıl’ın torunu Şeyma Kısakürek Sönmezocak Odatv’ye yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2016 yılından beri randevu talebine cevap beklediklerini fakat bu isteklerinin artık mevcut olmadığını dile getirdi.

“VATANDAŞ BENİM HEYKELİMİ DİKME”

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Yılmaz Büyükerşen’le birlikte yaptığı Eskişehir gezisinde Necip Fazıl’ın heykelinin neden Balmumu Heykel Müzesi’nden sergilenmediğini yazmıştı.

Büyükerşen’e, Necip Fazıl heykelinin neden müzede sergilenmediğini soran Özkök, Necip Fazıl’ın varislerinin heykelin sergilenmesine itiraz ettiği cevabını aldığını belirtmişti.

Odatv'ye konuşan Necip Fazıl’ın torunu Şeyma Kısakürek Sönmezocak, Necip Fazıl heykellerine karşı tutumlarının olumsuz olduğunu ifade etti. Şeyma Kısakürek, Necip Fazıl’ın heykel yapan anlayışa karşı bakışının herkesçe bilindiğini belirtti.

Şeyma Kısakürek, Necip Fazıl’ın heykele bakışını şairin şu satırlarıyla ifade etti:

“Vatandaş! Benim heykelimi dikme! Eğer ortada, temsil ettiğim, senin de inandığın bir fikir varsa onun âbidesini dik!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Necip Fazıl Şeyma Kısakürek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     0000-00-00 alişan, erkan tan, orhan gence ay vb gibileri gibi yapsaydın kapardın ranevuyu
GALERİLER