OMÜ’den 18 Mart’ta Şehitler İçin Büyük Yürüyüş
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’den 18 Mart’ta Şehitler İçin Büyük Yürüyüş
15.03.2019 10:39:52

 

OMÜ’den 18 Mart’ta Şehitler İçin Büyük Yürüyüş

Samsun, 18 Mart Pazartesi günü ikinci Şehitlerimiz için kez Samsun’dan hep birlikte gür bir ses çıkarabilmek için yürüyecek. Ondokuz Mayıs Üniversitesinin, Samsun Valiliğinin himayesinde düzenlenecek ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek yürüyüş; tüm halkımız, okullar, resmî kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle gerçekleşecek.

Şehitler Yürüyüşü, 19 Mayıs 1919’un 100. yılı etkinlikleri arasında en dikkat çekenlerden biri olacak. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümünde Çanakkale Şehitlerini Anma Günü'nde düzenlenecek yürüyüş, saat 15.00'de Samsun şehir merkezinde İstiklal Caddesi'nde (Çiftlik) DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü önünde başlayacak, Onur Anıtı'nda saygı duruşu, dualar ve konuşmaların ardından sona erecek.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından geçen yıl ilki düzenlenen ve Çanakkale Şehitleri başta olmak üzere vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimizin yâd edildiği yürüyüşe üniversite öğrencileri ve personelinin yanı sıra on binlerce Samsunlu da eşlik etmişti. Bu yıl katılımın geçen yılı da geçmesi hedefleniyor.  

Yürüyüşe katılmak isteyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri için OMÜ'nün tüm kampüslerinden servisler kaldırılacak.

Tarih: 18 Mart 2019 Pazartesi

Saat: 15.00

Toplanma yeri: 56'lar DSİ Bölge Müdürlüğü önü (Toplanma saati 14.45)

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER