Ramazan Yaklaşırken…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ramazan Yaklaşırken…
23.04.2018 10:51:38

 

Ramazan Yaklaşırken…

Ramazan'a hazır mıyız? Ramazan ayına hazırlığımızı tamamladık mı? Ya da gereği gibi hazırlık yapabildik mi? Bu sorular elbette önemli. Ancak bu sorular yanlış anlaşılmamalıdır. 'Ramazan'a hazır mıyız?' sorusunun cevabında, evin derlenip toparlanması, çuval çuval yeni yiyeceklerin alınması gibi maddeler yok. Bu hazırlıktan kastımız manevi ve zihinsel hazırlıktır. "Ramazan bereket ayıdır. Allah bu ayda, günahları bağışlar, duaları kabul eder." [Taberani] buyuruyor Hz. Peygamber.

Ramazan, tefekkür ayıdır!

Ramazan ayına hazırlanmanın en kuvvetli yolu, bu mübarek aya zihnimizde hazırlık yapmamızdır. Evlerimizden önce zihinlerimizi toparlamak zorundayız, halılardan ve perdelerden önce akıllarımızı temizlemek zorundayız.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ramazan ayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-04-24 Biz mubarek ramazanda bile binamızın etrafında açık bahçelerimizde içki içen insan larla geçiriyoruz Sevinirdik kandillerde ramazanda canlı müzik değilde kısık müzik var diye Geçen ramazanda Allah şahidim sabah 05 e kadar ortak alanımız bodrumlarımız da matkapla bar sahibi çalıştı zabıtayı aradık acil durumlara bakıyoruz cevabını ver diler 155-112 olmuşlar işgal edilirken seyredenler kazanılan mahkemeyi tınmayanlar hepsine haklarımızı haram edip ah ettik Atakum Denizevler 214 sok
GALERİLER
Advert
Advert