Rusya’nın Korona Virüs İlacı İşe Yarıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rusya’nın Korona Virüs İlacı İşe Yarıyor!
30.03.2020 10:23:16

 

Rusya’nın Korona Virüs İlacı İşe Yarıyor!

George Mason Üniversitesi Sistemsel Biyoloji Okulu'ndan Profesör Ancha Baranova, Rusya'da yeni tip korona virüsü (Kovid-19) tedavi etmek üzere geliştirilen ilacın etkinliğinin doğrulandığını ve muadillerine göre daha az toksik olduğunu söyledi.

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), dün yeni tip korona virüsü tedavi etmek üzere sıtmaya karşı kullanılan Meflokin bazlı yeni ilaç geliştirildiğini duyurmuştu.

 

FMBA'nın duyurduğu ilaç hakkında Sputnik'e konuşan Profesör Ancha Baranova, şunları söyledi:

 

“Klorokin bazlı ilaçlar, yani Klorokin'in kendisi ve Hidroksiklorokin ve Meflokin de dahil olmak üzere türevleri, günümüzde korona virüse karşı kitlesel olarak kullanılan ilaçlar arasında lider konumdadır. Bu maddelerin tümü biyolojik yapıları ve etki mekanizmaları bakımından benzer. Kovid-2019'a neden olan koronavirüsle enfekte olmuş hücre kültürlerinde Meflokin'in etkinliği doğrulandı."

Hidroksiklorokin için Çin ve Fransa'daki korona virüs hastaları üzerinde klinik testler yapıldığını aktaran Baranova, bu gruptaki ilaçların hastaların durumunu iyileştirdiğinin doğrulandığını ancak ilaçların virüse tam olarak nasıl etki ettiğinin belirlenmediğini kaydetti.

 

Hidroksiklorokin ilacının Meflokin'in yerini almasının uygun olmadığını da belirten Baranova, Meflokin'in daha az toksik olduğunun altını çizdi.

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı FMBA Kovid-19 Sputnik Profesör Ancha Baranova
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER