Samsun Büyükşehir Belediyesi şube müdürü ve daire amirlerinden Akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık yöntemi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesi şube müdürü ve daire amirlerinden Akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık yöntemi!
01.02.2018 08:39:58

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi şube müdürü ve daire amirlerinden Akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık yöntemi!

​Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde bir kısım daire amirleri ve şube müdürleri şahsi araçlarını makam aracı olarak kullanma yöntemi akıllara durgunluk veriyor.

Şahsi makam araçlarını belediyeye araç kiralama hizmeti veren firmaya kiralayan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde bir kısım daire amirleri ve şube müdürleri daha sonra aynı aracı kendilerine makam aracı olarak kullanmaya başlıkları yönündeki iddialar yeni bir dolnadırıclık yöndemini gün yüzüne çıkardı.

İddialara göre kendi üzerlerine aldıkları araçları kiralama şirketlerine kiralayarak araç kredi taksitlerini aylık olarak düzenli bir şekilde firmadan alıyorlar.

Böylece kiralama şirketine kiraladıkları şahsi araçları makam aracı yapan daire amirleri ve şube müdürleri iki sene sonra hiç bir ödeme yapmadan aracın borcunu bitirmiş oluyorlar. 

Gelen iddialara göre benzer dolandırıcılık yönteminin alt kademe belediyelerde de gerçekleştiriliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi kiralama şirketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa gülçiçek     2018-02-10 Neden hayret ediyorsunuz,dünyada iki cins insan vardır.Tozu duman katanlar ve tozu dumanı yutanlar...düzen hırsız düzeniyse yapacak bir şey yok.....ANLADINIZYA NEYSE...ANLAYAN SİVRİ SİNEK SAZ,ANLAMAYANA SAZI SOKSAN AZ...
Salih     0000-00-00 Günaydın diyorum ancak. Dahası da var araçlar hafta sonu ailelerine tahsil ediliyor, zaten yakıt konusunda limit Yok. Ayrıca kiralama firması üzerinden aracının daha fazla kar bırakması İçin firmanın vermesi gereken şoför yerine belediye personeli kullanılmakta... zaten ziya döneminde ihya olmayan daire Başkanı şube müdürü ya çok namuslu (fazla dayanamaz o tipler orada) yada ihtiyacı olmayanlardır
ahmet rıza daşlı     2018-02-01 Eğer doğruysa yapanlara sin-kaf... ana-avrat.... bu kadar.
Fecriye firfirlietekseven     0000-00-00 Çok merak ediyorum , belediye meclisinin denetleme imkanının bulunmadığı belediyeye bağlı istiraklerde de böyle iktisadi bir zeka ile yönetiliyor mu , arabayı alıyorsun , sonra belediyeye kiraya veriyor o arabayı da kendin kullanıyor , gözün gibi bakıyor , baktiriyorsun , bir taraftan da borçları ödeniyor , oooh mis gibi , arazi aracı vs de alır böyle ödetirim belediyeye taksitlerini..
GALERİLER
Advert