Samsun Sağlık Hizmetleri MYO'dan Oyuncak Arkadaşım Projesine Destek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Sağlık Hizmetleri MYO'dan Oyuncak Arkadaşım Projesine Destek
24.04.2018 16:28:33

 

Samsun Sağlık Hizmetleri MYO'dan Oyuncak Arkadaşım Projesine Destek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, yürütülen "Oyuncak Arkadaşım" projesi kapsamında Samsun Atakum Kamalı İlkokulu ve Ortaokulu ile Samsun'un köy okullarını ziyaret ederek oyuncak ve kırtasiye malzemeleri hediye etti.

Bir olma duygusunun aşılanması, yardımlaşma ve paylaşmanın öneminin kavranması amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlere; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Faruk Tan, Öğr. Gör. Asuman Şener, Öğr. Gör. Tuğba Çınarlı ve 50 kişilik İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri  katıldı.

İlk ve Acil Yardım Programının öneminin ve mesleksel tanımının anlatıldığı ziyaretlerde, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, gelecekteki mesleklerini de tanıtma imkanı sağladı.

Samsun Atakum Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlkokulu’nda öğretim gören 1/D sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmenleri Selin Koca’nın rehberliğinde başlatılan ‘Oyuncak Arkadaşım Projesi’ kapsamında köy okullarını da ziyaret eden Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri, köy okulu öğrencilerine oyuncakların dağıtılmasına yardım etti.

 Ziyaret edilen okullarda İlk ve Acil Yardım Programının ve 112’nin önemine vurgu yapılarak ilkokul, ortaokul ve üniversite öğrencilerinin buluşması sağlandı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER