Samsun Teknopark İnsansız Araç Tasarlıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Teknopark İnsansız Araç Tasarlıyor
15.07.2017 09:12:40

 

Samsun Teknopark İnsansız Araç Tasarlıyor

Savunma Sanayi Müsteşarlığının açmış olduğu İnsansız ve Otonom Kara Araçları tasarım yarışması için Samsun Teknopark bünyesinde oluşturulan proje ekibi hazırlıklarına başladı.

 Proje ekibi içerisinde Samsun Teknoparkta faaliyet gösteren 5 firma ile Ondokuzmayıs Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2 araştırma görevlisi yer almaktadır. Ayrıca Samsun Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi uzmanları da projenin oluşturulmasında katkı sağlamaktadır.

Araç her türlü arazi, iklim ve zemin koşullarında hareket kabiliyetine sahip olabileceği gibi bomba imha, mayın arama, atış destek ve keşif gözetleme görevlerini de gerçekleştirebilecek.

Proje ile ilgili olarak Samsun Teknopark Genel Müdürü Buğra ÇOLAK, “Proje Samsun Teknoparkın önemsediği bir proje olmakla birlikte, yarışma amacıyla bir araya gelen firmalarımız işbirliği kültürünü geliştirerektir. Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan Savunma Sanayi alanında katma değer üretecek bir projenin bünyemizde hazırlanmasından dolayı onur duymaktayız.  Umuyorum ki yarışmaya katılan tüm fikirler geleceğin teknolojileri için bir adım olacaktır.” şeklinde bilgi verdi.  

Samsun Teknopark Ondokuzmayıs Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert