Samsun'da Kapatılan Plajlar Açıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da Kapatılan Plajlar Açıldı!
20.06.2019 16:14:45

 

Samsun'da Kapatılan Plajlar Açıldı!

Samsun Valiliği, Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Çatalçam sahilinde denize kanalizasyon karıştığını iddiasıyla kapatılan plajlar halkın kullanımına tekrar açıldığını duyrudu.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, kirlilik nedeniyle halkın kullanımına kapatılan Samsun'un Atakum ilçesindeki Çatalçam sahilinde temizlik çalışmalarının yapıldığını belirterek, plajın halkın kullanımına açıldığını belirtildi.

PLAJLAR TEMİZLENDİ

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle;

“Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen halk plajlarında Samsun Büyükşehir Belediyesince (SASKİ Genel Müdürlüğü) temizlik çalışmalarının yapılması ve bu çalışmalar sonuçlanana kadar plajların geçici olarak halkın kullanımına kapatılması kararı 11.06.2019 tarihinde Valiliğimiz internet sitesinden kamuoyuna duyurulmuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı SASKİ Genel Müdürlüğü Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen halk plajlarında temizlik çalışmalarını yapmış olup, İl Sağlık Müdürlüğü’nün her iki halk plajından 12.06.2019 ve 17.06.2019 tarihlerinde ayrı ayrı aldığı izleme numuneleri sonuçlarının ‘Mavi Bayrak ve Yüzme Suyu İçin’ sınır değerleri sağladığı görülmüştür. Söz konusu analiz sonuçlarıhttps://yuzme.saglik.gov.tr/ adresinde yayımlanmaktadır.

Sonuç olarak Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen iki adet halk plajının halkın kullanımına açılması uygun olup, ilimizdeki plajlar hakkında bilgilerehttps://yuzme.saglik.gov.tr/ (Yüzme Suyu Takip Sistemi) adresinden ulaşılabilmektedir.

Samsun Valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert