Samsun’da Kilise - FETÖ ilişkisi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Kilise - FETÖ ilişkisi
02.06.2018 08:45:19

 

Samsun’da Kilise - FETÖ ilişkisi

Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar Fethullah gülen’den saat hediye aldı iddiası!

FETÖ lideri Gülen’in, Pastör Pıçaklar’a üzerinde M. Fethullah Gülen yazan saat hediye ettiği iddia edildi.

Pıçaklar ise iddiaları yalanladı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu'nun yürüttüğü FETÖ soruşturmasında dikkat çeken Kilise- FETÖ ilişkisi ifadeleri ortaya çıktı.

Odatv’nin ulaştığı, Samsun Protestan Baptist Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar'ın yaklaşık altı yıl koruma polisliğini yapan ve FETÖ soruşturmasından tutuklu bulunan Baş Polis memuru Telat Dervişoğlu’nun savcılıkta verdiği ifadesinde, Pastör’le birlikte Amerika ziyareti yaptıklarını anlatması, dikkatleri Pastör Orhan Pıçaklar üzerine yoğunlaştırdı.

İddiaları yalanlayan Pastör Orhan Pıçaklar, eski korumasının neden böyle bir ifade verdiğini bilmediğini ve Fethullah Gülen’in üzerinde isminin yazdığı saati almadığını dile getirdi.

Öte yandan bazı farklı kaynaklar, Pastör Orhan Pıçaklar’ın Gülen’in hediye ettiği iddia edilen ve üzerinde M. Fethullah Gülen yazan saati uzun yıllar kullandığını söyledi. Çevresinde bulunanlara da bu saati gösterdiğini iddia etti..

PASTÖR’ÜN KORUMA POLİSİ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

Samsun'da, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda 23 Temmuz 2016'da gözaltına alındıktan sonra 26 Temmuz 2016'da tutuklanan Baş Polis memuru Telat Dervişoğlu'nun, ilde faaliyet gösteren Samsun Protestan Baptist Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar'la ilişkisi dikkat çekti.

FETHULLAH GÜLEN, PASTÖRE SAAT HEDİYE ETTİ

Tutuklu polis memuru Telat Dervişoğlu, darbe sonrası tutuklanana kadar yaklaşık altı yıl boyunca Pastör Orhan Pıçaklar'ın koruma polisliğini yaptı. Koruma polisi, Pastör (Baş Papaz) Orhan Pıçaklar'la birlikte, 2012'de Amerika'ya gittiklerini iddia etti. Ayrıca, Odatv'nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, FETÖ lideri Fethullah Gülen, Pastör Pıçaklar’a, üzerinde M. Fethullah Gülen yazan sarı renkli bir saat hediye etti. İddiaya göre, Pastör Pıçaklar bu saati uzun yıllar kullandı.

KORUMA POLİSİ DE AMERİKA ZİYARETİNİ ANLATTI

Koruma Polisi Telat Dervişoğlu da, savcılıkta verdiği ifadesinde; Pastör Orhan Pıçaklar'la Amerika ziyareti yaptıklarını beyan etti.

Telat Dervişoğlu'nun, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye ait Whatsapp yazışmalarından, "Geç bile kaldılar. Ama birilerinin güdümünde degilseler", "Çok iyi yazılmış bir senaryo başarılı oyuncular ve figuranlar görevlerini başarıyla tamamladılar. Göktengri, bu senaryo ve oyunlardan Ulu Türk Budunu nu uzak etsin" şeklinde mesajlar yazdığı tespit edildi. ByLock kullanıcısı olduğu da tespit edilen Telat Dervişoğlu hakkında itirafçı bir polis, FETÖ üyesi olduğu ve örgüt içinde toplantılara katıldığını anlattı.

AMERİKA ZİYARETİ SORUŞTURMA DOSYASINDA

Telat Dervişoğlu savcılıkta verdiği ifadede, sosyal medyada darbe girişimcilerini destekleyici ve örgütü övücü paylaşımlarının olmadığını, Bank Asya’da 2008 ve 2009 yılında hesap açtırdığını, 2015 yılında kendisi adına olan hesabı kapattığını, 2016 yılında da eşi adına olan hesabı kapattığını, banka dekontlarını hakkında yürütülen idari soruşturma için bankadan temin ettiğini, Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde uzun yıllar çalıştığı için katıldığı operasyonlar sonucunda operasyon bölgesinde evinde bulunan fişekleri hatıra olsun diye sakladığını, 2012 yılında Amerika'ya Agape Papazı (Orhan Pıçaklar) ile birlikte iki haftalığına gittiğini beyan etti.

Kaynak: OdaTV – Bülent Karslıoğlu

FETÖ Fethullah Gülen Orhan Pıçaklar Samsun Protestan Baptist Agape Kilisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER