Sosyal Medyada Yeni Kabine Listesi Dolaşıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sosyal Medyada Yeni Kabine Listesi Dolaşıyor!
04.06.2020 13:11:13

 

Sosyal Medyada Yeni Kabine Listesi Dolaşıyor!

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcıları ve bakanlıklarda yapacağı değişikliklerin listesi dolaşıma sokuldu.

Sosyal medyada dolaşıma sokulan yeni kabine listesinin doğruluğu henüz teyid edilemedi.

Bazı gazetelere de konu olan yeni kabine değişikliğinde İçişleri Bakanı Fuat Oktay, Maliye Bakanı Adnan Bali, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ise Berat Albayrak olacağı öngörülüyor.

Listeye göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin bakanlık dönemi ise sona eriyor.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının yalanladığı ve internete sızdırılan yeni kabinede ise eski başbakan Binali Yıldırım, mevcut İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve mevcut Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak gösteriliyor.

Mevcut Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın, Soylu’nun yerine İçişleri Bakanı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da Dışişleri Bakanı olarak görev yapacağı öne sürülüyor. Çevre ve Ticaret gibi bazı bakanlıklarda ise görev değişimi olmayacak.

Listeye göre en önemli değişikliğin Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın yerine ise İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin gelmesi olduğu görülüyor.

Sosyal medya Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER