Türkiye’de 11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türkiye’de 11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor!
02.10.2019 13:31:37

 

Türkiye’de 11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor!

Türkiye genelinde düzenlenecek 11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği’nin Samsun Koordinasyon Toplantısı, Vali Vekili Hasan Öztürk’ün Başkanlığında Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 11.11.2019 tarihinde saat 11.11’de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilde 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını belirten Öztürk, “Bu projenin ilimizdeki tanıtımını yapmak, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordinasyonu sağlamak amacıyla bir araya geldik. Bu proje kapsamında Türkiye’de yaklaşık 2023 lokasyonda 11 milyon fidanın dikimi üç saat gibi kısa bir zamanda gerçekleştirilmiş olacak inşallah. Hatta bu dünyada bir ilk olacak.” dedi.

Proje kapsamında ilimizde 100. Yıl Kurtuluş Ormanı başta olmak üzere 24 lokasyonda 55 bin 555 fidan dikilmesinin planlandığını dile getiren Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk, “Bu sayı, şimdiye kadar ilçelerimizle, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapmış olduğumuz istişareler sonucu ortaya çıkmıştır. Bu projenin başarılı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Vekili Hasan Öztürk’ün konuşmasının ardından bir sunum gerçekleştiren Samsun Orman İşletme Müdür Yardımcısı Özlem Avcı Güler ise; “Bu projeyle Guinness Rekorlar Kitabı’na adayız. 11 milyondan fazla fidan dikileceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER