Vali Kaymak’tan ‘Atakum’ vurgusu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vali Kaymak’tan ‘Atakum’ vurgusu
21.08.2017 09:20:20

 

Vali Kaymak’tan ‘Atakum’ vurgusu

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum İlçesinde hayata geçirilen projeler ve planlanan projelerin alanlarında incelemeler yaptı. Projelerin detayları hakkında bilgi alan Vali Kaymak, ilçeye kazandırılacak olan yeni okullar ve kapsamlı yatırımlarla ilgili de saha incelemelerinde bulundu.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum İlçesinde hayata geçirilen projeleri, gerçekleştirilen çalışmaları ve planlanan projelerin alanlarını yerinde inceledi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile birlikte incelemelerde bulunan Vali Kaymak, belediyenin yapımları tamamlanmak üzere olan Osmanlı Hamamları, Seyir Terası, Yeni Mahalle Çocuk Oyun Alanı, Kapalı Pazar Yeri ve Spor Tesisi projelerini de gezdi. İlçeye kazandırılacak olan yeni okullarla ilgili alanları Başkan Taşçı’yla birlikte inceleyen Vali Kaymak, belediyenin bu anlamda önerdiği alanları da inceledi.

ATAKUM'DA OKUL İNCELEMESİ

Samsun’un yaşam kalitesini daha da arttıracak projelerden dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, “Kentimizin daha da güzelleşmesi, yaşam kalitesinin daha da artması noktasında üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Bu anlamda Atakum İlçesi, kentimizin vizyon yaşam merkezlerinden birisi. Burada gerçekleştirmeyi planladığımız yatırım ve çalışmalarla ilgili olarak alan incelemelerinde bulunduk. Aynı zamanda Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri de yerinde inceledik. İnanıyorum ki bu projeler ve hayata geçirilmesi planlanan projeler, Samsun’un değişim ve gelişim sürecine ciddi katkılar sağlayacaktır. Öte yandan Atakum İlçesinin ihtiyacı olan yeni okulların yapılabileceği alanları inceledik. Eğitime verdiğimiz önemden hareketle, ilçeye kazandırılacak olan yeni okullar için belediyenin önerdiği alanlarda incelemelerde bulunduk” dedi.

'ATAKUM İÇİN ÇALIŞIYORUZ, ÜRETİYORUZ'

Samsun Valisi Osman Kaymak ile birlikte projeleri yerinde inceleyen ve detayları hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum İlçesinin her geçen gün daha da gelişmesi için durmaksızın çalışıyoruz. Rutin belediyecilik çalışmalarımızın yanı sıra sosyal belediyecilik noktasında da birçok başarılı örneğe imza atıyoruz. Sayın valimizle birlikte bu çalışmaları yerinde inceleyerek bilgilendirmelerde bulunduk. Projelerimiz karşısındaki memnuniyetleri bizleri mutlu etti. Ayrıca ilçemize yapılacak eğitim ve sağlık yatırımlarıyla ilgili olarak da alan incelemelerinde bulunduk. Sayın valimizin de destekleriyle, bölgenin parlayan yıldızı olan Atakum İlçesini, Türkiye’nin en yaşanılabilir ilçesi haline getirmeyi hedefliyoruz. Atakum İlçesine kazandırılacak yeni okullar da bu noktada bizim için son derece önemli. Bu yeni okulların hangi lokasyonlarda ve alanlarda yapılabileceğine dair sayın valimizi bilgilendirdik” diye konuştu.

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın proje ve yatırım incelemelerine Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun da katıldı. Samsun Valisi Kaymak, incelemeleri sırasında karşılaştığı Atakumlularla sık sık sohbet etti. Başkan Taşçı, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

​Samsun Valisi Osman Kaymak Atakum Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert