YEDAŞ Sessizliğini Koruyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YEDAŞ Sessizliğini Koruyor!
01.03.2018 11:29:16

 

YEDAŞ Sessizliğini Koruyor!

YEDAŞ, Samsun’da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan FETÖ okullarından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilene kadar elektrik parası tahsil etmediği yönündeki haberimiz hakkında sessizliğini muhafaza ediyor.

YEDAŞ, vatandaşın miktarı ne olursa olsun ödemediği takdirde bir ay içinde sayacı mühürleme uygulamasını Samsun’daki FETÖ okulları kapatılana kadar uygulamadı.

YEDAŞ’ın Samsun’daki FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik borcu trilyonlara ulaştı.

KHK ile kapatılan FETÖ okulları Milli Emlak Müdürlüğü’ne, oradan da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü FETÖ’nün okullarının elektrik sayaçlarını değiştirdi fakat YEDAŞ, FETÖ’ye çektiği kıyağın faturasını Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullara göndererek, FETÖ’den tahsil etmediği 1 Trilyon 300 Bin TL’yi devletten tahsil etme yoluna gitti.

KİM GÖZ YUMDU VE HALA KİM KORUYOR

Bank Asya’ya 50 veyahut 100 TL yatıranın peşine düşen devletin etkili ve yetkili kurum ve kuruluşlarını YEDAŞ’ın FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik paralarının peşine düşmediği için BİMER’e şikayet etmiştik.

YEDAŞ, FETÖ’ye geçmiş olduğu kıyak hususunda haberimiz yayınlanmasından şimdiye kadar 15 gün geçmiş olmasına rağmen herhangi bir açıklama yapmadı.

​YEDAŞ FETÖ Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-02 Evlerimizde iki gün geçse anında kapatıyorlar Çok fazla meblağ da değil 100-150 tl Doğuda % 60 ın üzerinde kaçak kullananlarada yaptırım uygulamıyorlar Nasıl olsa tahsil edecek halk var Kaçak kullananlarınkinide masum vatandaşlardan tahsil edi yor Biz evlerde düşük ampül kullanıyoruz,ısıtıcı olsun keza fatura fazla geliyor diye faturaların yarısı kaçak vergi vs Elektrik lüx değilki elzem Aldıkları fazladan ücretleri vatandaş olarak helal etmiyoruz kul hakkı değilmi peki Sağlıcakla kalınız
GALERİLER
Advert