AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz: Görevli Polislere Hem Hakaret Etti Hem De Açığa Aldırdı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz: Görevli Polislere Hem Hakaret Etti Hem De Açığa Aldırdı!
23.08.2021 10:49:57

 

AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz: Görevli Polislere Hem Hakaret Etti Hem De Açığa Aldırdı!

​ AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, aracını durduran görevli polis memurlarına sırf işlerini yaptıkları için ağır hakaret etti.

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin'in Erdemli ilçesinde aracını durduran polise "Uzaklaş, içeri çemkiriyorsun, tükürük geliyor. Ş...efsize bak" dedi.

EKİBE TÜKÜRÜRÜM, Ş..EFSİZE BAK

"Ekipler, telsizden ihbar geliyor. HTS kayıtları." diyen polise kızan AK Partili vekil Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Ekibe tükürürüm. Böyle terbiyesizlik mi olur? Ne zaman Erdemli’ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum.. Adını verir misin sen? Ş…efsize bak."

Mersin Valiliği'nden AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracının durdurulmasıyla ilgili "Görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır" açıklaması yapıldı.

Mersin Valiliği AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polis memurlarıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak;

Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur.

Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır.

Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tesbit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır."

 

AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz Görevli Polislere Hem Hakaret Etti Hem De Açığa Aldırdı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Enes Efe     2021-08-24 Ne kadar utanmaz ve yuzssuz bir kadin . Polisleri aciga aldir ekmekleriyle oyna sicilleriyle oyna sonra cik halktan ozur dile
GALERİLER