Çocuğumu Sana Bir Daha Asla Göstermeyeceğim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocuğumu Sana Bir Daha Asla Göstermeyeceğim!
08.03.2021 07:17:48

 

Çocuğumu Sana Bir Daha Asla Göstermeyeceğim!

Ayrılmış olsalar dahi, çocuklarıyla alakalı bazı şeyleri birlikte yapmak zorunda kalan boşanmış çiftler, irtibatlarını ister istemez devam ettiriyorlar.

Mahkemenin çocuğu anneye verdiği durumlarda boşanan kadının çocuklarını karşı tarafa bir koz, bir silah ve tehdit aracı olarak kullandığı ve babayı çılgına çeviren “Çocuğumu sana bir daha asla göstermeyeceğim” cümlesinden sonra şiddetin vuku bulduğu istatistiki veri olarak önümüzdedir.

Haftada bir çocuğunu görme iznini alabilmiş babasının biraz geç kaldığı zaman defalarca işittiğimiz bu cümle çok ağır bir tahrik cümlesidir.

Evvela kanuni olarak elde edilmiş bir hakkın gaspıdır.

Tamam, bu ve hiçbir cümle şiddeti meşru hale getirmez, getirmemelidir.

Ve fakat bu cümle, Samsun’da yaşanılan olaydaki eski kocanın dediği gibi, “Çocuğumu sana bir daha asla göstermeyeceğim” deyince sinir krizi geçirdim. Ne yaptığımın farkında değildim” savunmasının kaçınılmaz dayanağıdır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ŞİNASİ NOKNİKOĞLU     2021-03-08 reform yapılması gereken en önemli husus ise şu , boşanma sürecinde ve sonrasında " bundan sonra sana çocuğu göstermem " şeklinde ve psikolojik şiddeti uygulayan tarafın bunun mahkemede kendisini çok üzecek karşılığının olacağını ve bunun inanılmaz hızlı gerçekleşeceğini bilmesinin sağlanması .
ŞİNASİ NOKNİKOĞLU     2021-03-08 geçenlerde yargıtay 2. daire başkanı , boşanma davalarında istinaf mahkemelerinin kanun yolu olmaktan çıkartılması , doğrudan yargıtaya temyize gitmesi gerektiğini söyledi , sebep ise boşanma davalarında süreç uzadıkça tarafların daha fazla yıpranması . yargı reformunda buna ilişkin düzenlemeler var .
Advert
GALERİLER