Kayıt Dışı Ekonomi Ve Çözümleri Kitabı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kayıt Dışı Ekonomi Ve Çözümleri Kitabı
24.08.2020 12:25:45

 

Kayıt Dışı Ekonomi Ve Çözümleri Kitabı

Rabbime sonsuz şükürler olsun ki 10. kitabımı da yayınlamayı nasip etti. “Kayıtdışı Ekonomi ve Çözümleri” başlıklı kitabım Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık eserleri arasında internetten satılmaya başladı.

Bu eser onlarca bilim adamının dünyanın birçok bölgesinde çamurlu ve tozlu yollarında yaptığı çalışmanın bir ürünüdür. Çok büyük emekler verilerek hazırlanmıştır.  Kamu bürokratlarına ve bayındırlık çalışanlarına ciddi bilgiler sunmaktadır.

Çevre ve Şehircilik konularında da emek veren herkesin başucunda bulunmasında yarar olan bir kitaptır. Çünkü burada tespit edilen konular ve sonuçları; insanların çok büyük bir bölümünü yakından ilgilendirmektedir. Umarım gereken ilgiyi görür.

Kayıt dışı ekonomi yüzünden özellikle gelir durumu düşük insanlar arasında çok ciddi sorunlar yaşanmaktadır. İnsanların önemli bir kısmı yıllarca çalışıp didindikten sonra, çocuklarına daha iyi bir hayat sürmesi için miras bırakmak istese dahi buna yasal olarak imkân bulamamaktadır. Çünkü sahip olduğu gayrimenkulleri belgeleyememektedirler.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
muhtar     2020-08-24 ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK BELASI EKONOMİDE KAYIT DIŞILIK. ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNİN YÜZDE 40 KAYIR DIŞI.. BU KAYIT DIŞLILIK ADALETSİZ GELİR DAĞILIMI SEBEBİYET VERİYOR.. ADALETSİZ GELİR DAĞILIM DEVLETE YOKSUL KESİMLER ÜZERİNDE YÜK GETİRİYOR. BUNU EN BÜYÜK SEBEBİ FAZLA KALEM ALTINDA ALINAN VERGİ TÜRLÜLERİ.. ÜRETİM KESİMİN ETKİN BİR VERGİLENDİRME SİSTEMİ KURULAMADI. MERDİVEN ALTI ÜRETİM ... KAYIT DIŞI ÜRETİM ÜLKEMİZİN TÜM DENGELERİNİ BOZUYOR.. ÜRETİLEN TÜM MALLARIN BİR BANKOT NUMARASI OLMALI
GALERİLER