Bakan Kılıç'tan ev açıklaması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bakan Kılıç'tan ev açıklaması!
22.03.2012 11:33:31

 

Bakan Kılıç'tan ev açıklaması!

CHP’nin gensorusunda Kalkavan ile Koç’un imzası yok!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, CHP'nin kendisi hakkında verdiği gensoru önergesine ilişkin, “Bir bakanın da bir milletvekilinin de kaynağını izah edebildiği takdirde gayrimenkul edinmesinde bir problem olduğu kanaatinde değilim” dedi.
 
Kılıç, Mecliste gazetecilerin, CHP'nin kendisi hakkında verdiği gensoru önergesine ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Kılıç, gensoruya gerekçe gösterilen hususun hukuki bir problem teşkil etmediğini vurgulayarak, “Konunun gereğini, detaylarını gensorunun yapılacağı gün ortaya koyacağız” dedi.
 
CHP'nin gensoru önergesinin, “Meclis Genel Kurulu'nun gündemini meşgul etme çabası gibi göründüğünü” belirten Kılıç, önergeyi henüz okumadığını, okuduktan sonra gereken değerlendirmeyi Genel Kurul'da yapacağını söyledi.
 
Bir gazetecinin “Siyasi etik konusunda bir problem yarattığı iddia ediliyor. Bu konudaki fikriniz nedir?” sorusuna ise Kılıç, “Bir milletvekilinin gayrimenkul edinmesinde etik bağlamda bir problem olduğu kanaatinde değilim. Edinim yılı 2009. Benim bakan da olmadığım bir dönem. Kaldı ki bir bakanın da bir milletvekilinin de kaynağını izah edebildiği takdirde gayrimenkul edinmesinde bir problem olduğu kanaatinde değilim” karşılığını verdi.
 
Bu arada Kılıç hakkında verilen soru önergesinde Samsun milletvekilleri Haluk Koç ve İhsan Kalkavan’ın imza koymadıkları belirtildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER