Havuzda Kadro En İyilerden Seçildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Havuzda Kadro En İyilerden Seçildi
09.07.2017 08:00:00

 

Havuzda Kadro En İyilerden Seçildi

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için hazırlıklarına Ankara’da devam eden İşitme Engelliler Yüzme Milli Takımı, oyunlara 8 kişilik sporcu kadrosuyla katılacak. Milli formayı temsil edecek yüzücüler, stillerinin en iyilerinden oluşuyor.

Samsun Deafylmpics 2017 öncesi çalışmalarını Ankara’da sürdüren milli yüzücülerin kadroya dahil olma süreçleri de Başkent’te gerçekleşti. Olimpiyat öncesi Keçiören’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda en iyi dereceleri elde eden sporcular kadroya girmeye hak kazandı.

YÜZMEDE OLİMPİYAT HAVASI HAKİM

İşitme Engelliler Milli Takım Teknik Koordinatörü Zafer Yüksel, sporcuların performansı ve mental durumlarına değinirken ‘’Çocuklarımızın hepsi gayet iyi ve motive şekilde kendilerini olimpiyat havasına kaptırmış durumdalar. Biz de teknik ekip olarak onlara çalışmalar konusunda yardımcı olup eksiklerimizi tamamlama yoluna gidiyoruz’’ dedi.

‘’BİR NEVİ ELÇİLİK YAPIYORUM’’

Yüzmede milli takımın en önemli avantajlarından biri, işitme engelli antrenör Berra Çetindaş. Eski yüzme milli takım sporcusu olan Çetindaş, sporculuk döneminde duyabilen çalıştırıcılar ve takım arkadaşlarıyla yaşadığı sıkıntıların önüne geçmek için antrenörlüğü seçtiğini söyledi.

Duyan bir antrenörle duymayan sporcu arasında fark bulunduğunu belirten Çetindaş, şöyle konuştu:

‘’Benim zamanımda hocalar ve sporcular arasındaki iletişim eksikliklerini fark ediyorduk. Çok problem yaşıyorduk. Böyle bir ortamda sadece sporcu değil hoca da iletişim kopukluğu yaşıyor. Antrenörlük diploması alma sebebim de bu oldu. Şu anda antrenörler ve sporcular arasında bir nevi elçilik yapıyorum’’

20-26 Temmuz tarihleri arasında madalya mücadelesi verecek olan milli takımda şu oyuncular bulunuyor: Meliha Uncu Tosun, Emre Gürsoy, Berna Dikyuva, Emirhan Eroğlu, Reyhan Küçük, Ali Özyalçın, Cihan Sarıoğlu ve Buse Yörükoğlu.

Samsun Deafylmpics 2017 İşitme Engelliler Yüzme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert