İhsan Şenocak'tan ateizm açıklaması: Bizden Dolayı Yükseliyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İhsan Şenocak'tan ateizm açıklaması: Bizden Dolayı Yükseliyor
13.01.2019 09:00:00

 

İhsan Şenocak'tan ateizm açıklaması: Bizden Dolayı Yükseliyor

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) kurucusu İhsan Şenocak Hoca, Ateizmle ilgili olarak yaptığı konuşmasında, "Evet efendim. Ateizm artıyor, neden? Bizden dolayı, yani hocalardan dolayı." dedi.

İhsan Şenocak, son günlerde Atezim'in yükseldiğine ilişkin raporlara değindi. “Niçin mi Ateizm artıyor? diye soran Şenocak, "Bizden dolayı" dedi.

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) kurucusu İhsan Şenocak, son günlerin tartışma konusu olan "Ateizm'in yükselmesi" konusunda konuştu. Şenocak, konuşmasında özeleştirilerde bulundu.

Resmi sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, Asr-ı Saadet döneminde yaşanan bir olayı anlatan İhsan Şenocak, “Ateizm artıyor, neden? Bizden dolayı… Yani hocalardan dolayı. Hocanın bir yaşantısına bakıyor. Adam, Hz. Peygamber'in (S.A.V) Taif’te taşlandığını anlatıyor. Ama TV’nin müseccel dinsizleri onu taşlar diye Allah’ın ayetlerinden o an duruma göre söylemesi gerektiğini söylemiyorsa o gençler gider işte… Derler ki; ‘Bu nasıl bir İslam?’” ifadelerini kullandı.

‘Bana herkesin içtiği şu sudan vereceksin’

İhsan Şenocak’ın paylaştığı videoda kullandığı ifadeler şu şekilde:

Suyu alıyorlar, çekiyorlar, Hz. Abbas (Radıyallahu Anh) servis ediyor. Oğlu Fadl yanında. Uzun bir kuruk var. Resulullah da (S.A.V) kuyrukta. Kuyruk bitince Efendimiz'e (S.A.V) sıra geliyor. Hz. Abbas’ın (Radıyallahu Anh) yanına geliyor… Hz. Abbas (Radıyallahu Anh) diyor ki oğluna ‘Koş evladım evde annenin özel hazırladığı bir su vardı, Hz. Peygamber’e onu getir.’ ‘Olmaz’ buyurdu Resulullah (S.A.V)… ‘Bana herkesin içtiği şu sudan vereceksin.’

Eğer o ana kadar Müslüman olmadıysanız bunu görseydiniz devlet başkanı Mekke’nin fatihi Hz. Muhammed (S.A.V) güneşin altında zemzem kuyruğunda…'Herkesin içtiği sudan bana su vereceksiniz’ diyor.

"Derler ki; ‘Bu nasıl bir İslam?’"

Onun için iman sonra imana sentez yapmamak sonra namazla, zekatla, cemaatle o imanı beslemek… Sonra tebliğ etmek, davet etmek... Ama davetçinin dikkat etmesi gereken en önemli hususiyet nedir? Hal dilidir.

Evet efendim. Ateizm artıyor, neden? Bizden dolayı… Yani hocalardan dolayı. Hocanın bir yaşantısına bakıyor. Adam, Hz. Peygamber'in (S.AV) Taif’te taşlandığını anlatıyor. Ama TV’nin müseccel dinsizleri onu taşlar diye Allah’ın ayetlerinden o an duruma göre söylemesi gerektiğini söylemiyorsa o gençler gider işte… Derler ki; ‘Bu nasıl bir İslam?’

Yeni Akit

İFAM İhsan Şenocak Ateizm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kerim     2019-01-13 Ateistlerle çok mücedelem oldu, beslendikleri kaynaklar tamamen İhsan ŞENOCAK ve onun çizgisindekilerin yüceltikleri Kur'an dışı akıldan, bilimden uzak, hurafe ve hezeyan içeren kaynaklar. Allah'ın Dini hakkında gerçek bilgiye ulaşma imkanına bulamasaydım, bu İhsan ŞENOCAK'lara kalsaydım, ben de kesin ateist olurdum.
onur güngör     2019-01-13 sayın akasyam haber size öncelikle tşk ederiz, malumunuz onur güngör ün vatandaşa kan kusturdğunu polis telsiiz dinleterek korkuttuğunu ve saavcılıkda takıpsizlik verdiğini biliyornuz, lütfen https://www.youtube.com/watch?v=-v4YRNTiuu4 yotube linkindeki videoya da haber yapınız, tşk ederiz. https://onur-gungor.wixsite.com/onurgungor
GALERİLER
Advert