Omü Mühendislik Fakültesi Öğrencilerinden İlgi Çeken Projeler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü Mühendislik Fakültesi Öğrencilerinden İlgi Çeken Projeler
09.05.2019 14:25:16

 

Omü Mühendislik Fakültesi Öğrencilerinden İlgi Çeken Projeler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Kontrol ve Kumanda Sistemleri Anabilim Dalı tarafından dönem sonu proje sergisi düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi giriş katındaki serginin açılışına akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Proje sahibi öğrenciler, tasarladıkları ürünler hakkında sergiyi gezenlere detaylı bilgiler verirken, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Kontrol ve Kumanda Sistemleri Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. İlyas Eminoğlu yapılan her projenin geliştirmeye açık olduğunu ifade etti.

Sergide; engel aşma özelliği olan, gerçek zamanlı görüntü aktarabilen, küçük boyutlu bir arama kurtarma robotu prototipi olarak tasarlanmış İnsansız Kara Aracı-Bukalemun projesi ve MYO bileklikle kara aracı kontrolü sağlayan proje sergiyi gezenler tarafından ilgiyle karşılandı.

Bu projeler dışında, temassız dönen dişli sayesinde moment üreten Manyetik Redüktör, manyetik askı sistemi, 3D yazıcı, üç eksenli cnc makinesi, bluetooth denetimli robot kol, işaret dilini yazı ve sese çeviren eldiven, PID ile çalışan denge robotu, döner tersinir sarkaç, yürüyen bant sistemi, güneş takip sistemi ve daha birçok proje görücüye çıktı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Mühendislik Fakültesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert