Baba Oğul Kaymakam!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Baba Oğul Kaymakam!
14.07.2021 11:37:00

 

Baba Oğul Kaymakam!

Samsun İlkadım İlçesinin 2008 yılında kurucu kaymakamı olan Zafer Orhan’ın oğlu da kaymakam oldu.

Halen Bursa Osmangazi Kaymakamı olan Zafer Orhan’ın Ahmet Orhan Ladik kaymakamı.

Baba oğul kaymakamlar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret ederek kamera karşısına geçtiler.

OSMANGAZİ KAYMAKAMI ZAFER ORHAN KİMDİR

1964 yılında Erzurum’da doğdu. İlköğretimini Erzurum’da, Ortaöğretimini Kayseri’de tamamladı. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesine girdi. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine yatay geçiş yaparak 1988 yılında buradan mezun oldu. 1989 yılında Sivas Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Yabancı dil eğitimi ve uygulamaları yerinde görmek amacıyla 1 yıl süre ile İngiltere’de bulundu. Kahramanmaraş-Andırın, Erzurum-Şenkaya, Hatay-Hassa, Samsun-Alaçam, Afyonkarahisar-Dinar, Tekirdağ-Marmaraereğlisi, Samsun-İlkadım ve İstanbul-Güngören ilçelerinde Kaymakamlık görevleri yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

LADİK KAYMAKAMI AHMET RAŞİT ORHAN KİMDİR

 1993 yılında doğan Kaymakamımız Ahmet Raşit ORHAN ilk, orta ve lise eğitimini muhtelif şehirlerde tamamladıktan sonra 2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ikincilikle mezun oldu. Ardından 1 yıl süreyle İstanbul Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık stajını tamamladı. 2018 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olmasının ardından 2019 yılında Yalova ili Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.     

İl merkez stajını Yalova Valiliğinde, Kaymakam refikliği stajını Bursa/Gürsu ve Bilecik/Osmaneli ilçelerinde tamamlamasının ardından Giresun/Güce ve Kastamonu/Hanönü ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığınca düzenlenen 107.Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlamasının ardından 05.07.2021 tarihi itibariyle ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir.

Baba Oğul Kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER