Gazi Rektörü İbrahim Uslan Bu kişileri tanıyor mu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi Rektörü İbrahim Uslan Bu kişileri tanıyor mu!
16.10.2018 08:45:15

 

Gazi Rektörü İbrahim Uslan Bu kişileri tanıyor mu!

Okuyucularımızdan gelen bazı bilgi ve belgeler ışığında, İbrahim Uslan'ın geçmişte ve şimdi de beraber yönetim kadrosu içinde bulunan bazı kritik görevdeki kişilerin aynı zamanda Gazi ulaşım ana planı ofisinde ballı himmet projelerine katıldıkları ortaya çıktı.

Bu kişilerden Mahmut Özbay'ın adına alınan sayısız Bylock hattı olmasına rağmen; Rektörün hakkında bir işlem başlatmadığı ve dışarıdan fakülteye atayıp da FETÖ’den ihraç edilen kişileri isme teslim kadro talep edip atayan o zamanki Dekan Özbay hakkında bir işlem yapılmadığı öne sürüldü.

Metin Şenbil'i ise Rektörlük döneminde Bölüm Başkanlığına atadığı ve kendisini aklamaya yönelik olarak gerçek dışı bölüm kurulu kararları ve usülsüz soruşturmalar açtırttığı belirtiliyor.

Diğer bir isim Metin Dağdeviren. Bu kişi de AUAP 2038 ekibinde ve Uslan'ın vazgeçemediği bu kişi şimdi Genel Sekreterlik makamımda hakkında mobbing yapmaktan tutun da cemaat itisaklılığına kadar bir çok iddia ise işleme alınmamış.

Diğer bir isim ise yine İbrahim Uslan ve eski Rektörün sağ kollarından ve Danışmanlarından Metin SALAMCI. Rektör yardımcılığı görevine getirilememesinin YÖK tarafından engellenildiği iddia ediliyor.

Rektör yardımcısı yaptığı Nizami Aktürk ise, kısa bir süre önce apar topar gözaltına alınmış ve soruşturması devam etmekte olan ve Hüseyin Çelik'in Eski MEB genel müdürü.

Hangi sebeplerle AUAP 2038 Proje ekibinde adının geçmediği ise bir muamma.

Şimdi bu kişilerin hepsi ilginçtir ki; Ankara Ulaşım Ana planı 2038 döner sermaye proje ekibinde olan eski ve mevcut rektörün yönetim ekibi arkadaşları.

Bu dış hizmet alımı proje çalışmasına ve uzantılarına neden bir idari ve adli bir kovuşturma açılamadığı ve milletvekillerinin bu konudaki soru önergelerine cevap bile verilememesine ise aslında şaşmamak gerek.

Metin Şenbil Bylock İbrahim Uslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert