İsrail üs(t) devleti ne yapmak istiyor?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İsrail üs(t) devleti ne yapmak istiyor?
14.11.2017 09:07:25

 

İsrail üs(t) devleti ne yapmak istiyor?

İnsanlık tarihi genel olarak incelenirken; İsrail oluşumunu; bir baltaya sap olamamış, dini ayrı, cibilliyeti farklı, genetiği ile oynanmış bir organizmalar toplamı statüsü içinde değerlendirmek gerekir.

İsrail günümüzde kendisine tahsis edilen kara parçasında, sıkışıp kalmış bir ülkedir. Aslında hırçınlığının ana sebebi de budur. Kendini rahat hissetmemekte ve “gelecek” kaygılarına düşmüştür İsrail.

Devletinin bu bilinçaltı tarihsel travması, halkını ve yöneticilerini, eli her zaman tetikte ve de aklı ise daima havada, “sosyal-şizofren” bir kimliğe büründürmüştür.

Bu oluşum; (adına ne derseniz deyin) dünyanın ve Türkiye’nin başına bela olduğu gibi, herkes için “atsan atılmaz, satsan satılmaz” bir noktadadır.
ABD’nin ve İngiliz’in şımarık ve yaramaz biraderi, bu pişkin yol haritası ile aslında “bir şeyler” mi talep etmektedir.?

Bu taleplerinden biri “SU”, ikincisi , “TOPRAK” tır.

Sözü fazla uzatmayayım. Mevcut İsrail yerleşkesi ve yönetimleri, Akdeniz havzasında kurulurken, bu adamlara önce toprak satılmış sonra su verilmişti.

Şimdilerde suları da azaldı, (belki de ısındı) toprak yetmezliği de çekmekte.

Fırat-Dicle akarsu alt havzası: (kutsal topraklar)

Hatırlanacağı üzere, bu oluşum ve taşeron şirketleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden hektarlarca tarım toprağı satın almıştır. Yine o bölgede, teröristleri Yahudi yapan, onları emekli paşalarına eğiten de yine kendileriydi. Sürüsüne bereket “MOSSAD” ajanı, şu anda GAP’ ta cirit atmakta, ellerini kollarını sallayarak, yellenmektedirler.

İkinci FİLİSTİN/GAZZE Dramı tehlikesi:

Endişem odur ki; Şamar oğlanı İsrail kabilesi ve kabinesi, Güney Doğu Anadolu bölgemize  ve Suriye'nin kuzeyine  çöreklenirse, ikinci Gazze Sendromu ve İsrail belası, mekan değiştirecektir.

Bu sefer ki; “seçilmiş” aktörleri haliyle farklı olur.

İsrail Tanklarının altında inim inim inleyecek ve Türkiye’ den yardım isteyen Kürtler, Filistinlilerin yerini alır. İsrail yine aynı İsrail’dir.

Türkiye ve Türkiye Kürtleri ise; artık bu noktadan sonra aklını başına alması gereken aktörler olacaklardır artık…
Tahir ÇALGÜNER

İsrail Fırat-Dicle Suriye Gazze Filistin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
CEM     2017-11-14 https://twitter.com/TheLastLord1
CEM     2017-11-14 aç tavuuuk...!!!!!!
cem     2017-11-14 EZİİİK....!!!!
cem     2017-11-14 ''bir baltaya sap olamamış, dini ayrı, cibilliyeti farklı, genetiği ile oynanmış bir organizmalar toplamı''...; sen amy winehouse 'u tarif etmişsin...seni diğer yahudilere einstein,freud,bill gates,barbara streisand,st.jobs,spielberg.....vs....binlerce.....lere.....bakmanı tavsiye ederim.....anladın sen onu....birde kendine bak...ve...bulunduğun coğrafyaya bak....mobese ruhlu tip.....ezik....!!!
GALERİLER
Advert